Informacje Samorządu Doktorantów

Drodzy Doktoranci!

Witamy w nowym roku akademickim i po dłuższej nieobecności.

Na prośbę Samorządu przekazujemy informację o wyborach uzupełniających do Uczelnianej Rady Doktorantów i przedstawicieli do Rad Wydziałów, które odbędą się 5 listopada (poniedziałek) w godzinach 16:00-17.30 w Bratniaku (budynek nr 23) w sali 203. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w Obwieszczeniu Komisji Wyborczej Samorządu Doktorantów.

Zachęcamy do śledzenia stron internetowych naszego wydziału, Działu Spraw Naukowych oraz Samorządu Doktorantów, tak by być na bieżąco ze wszystkimi informacjami skierowanymi do uczestników studiów doktoranckich.

Poniżej zamieszczamy ostatnie wpisy, które mogą Państwa zaciekawić:

  • Interpretacja MNiSW ws. stypendiów doktoranckich i projakościowych dla cudzoziemców W związku ze zmienioną w stosunku do roku ubiegłego interpretacją przepisów dotyczących stypendiów doktoranckich i projakościowych w odniesieniu do cudzoziemców zamieszczamy stanowisko MNiSW w tym przedmiocie z dn. 22 października.
  • Zmiana Przewodniczącego Samorządu Doktorantów Nowym przewodniczącym został Pan mgr inż. Bartosz Trawiński, doktorant WFTiMS.
  • Studia doktoranckie WZiE w roku akademickim 2018/2019 Od 1 października 2018 r. nastąpiły zmiany administracyjne na studiach doktoranckich prowadzonych na Politechnice Gdańskiej przy Wydziale Zarządzania i Ekonomii.
  • Doktoranci w obliczu Ustawy 2.0 - FAQ i szkolenia Zapraszamy się do zapoznania się z FAQ i ofertą szkoleń dla doktorantów na temat ustawy 2.0. Szkolenie w Gdańsku już 19 listopada.
  • Program im. Iwanowskiej dla doktorantów Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) ogłasza nabór wniosków o udział w Programie im. Iwanowskiej dot. zwiększenia mobilności międzynarodowej doktorantów w ramach prowadzenia badań lub zajęć dydaktycznych w zagranicznych instytucjach naukowych. Wnioski można składać indywidualnie w systemie NAWA do 18 grudnia.
  • Oferta prototypowni ProtoLab dla studentów, doktorantów i pracowników PG Wszystkich zainteresowanych studentów, doktorantów i pracowników Politechniki Gdańskiej zapraszamy do korzystania z prototypowni ProtoLab, której operatorem jest Spółka Celowa Politechniki Gdańskiej Excento Sp. z o.o realizująca projekt e-Pionier współfinansowany ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.
  • Dostęp testowy do Bloomsbury Design Library Do dnia 7 listopada Politechnika Gdańska zaprasza do korzystania z dostępu testowego do zasobów elektronicznych wydawnictwa Bloomsbury z szeroką ofertą materiałów edukacyjnych z zakresu sztuki projektowania oraz rękodzieła obejmujące okres od roku 1500 p.n.e. do czasów współczesnych.