IV edycja projektu Rzecznicy Talentów

Rusza 4 edycja autorskiego projektu edukacyjnego Rzecznicy Talentów! Biuro Karier PG, Partner projektu edukacyjnego: "Rzecznicy Talentów", zaprasza w imieniu swoim oraz organizatorów - Fundacji JWP Pomysł / Patent / Zysk oraz Kancelarii JWP Rzecznicy Patentowi, do udziału w cyklu bezpłatnych szkoleń na temat ochrony praw własności intelektualnej, w formie spotkań on-line (webinarów).

Projekt skierowany jest do studentów, doktorantów oraz pracowników naukowych uczelni wyższych i  ma na celu popularyzację wiedzy z zakresu ochrony własności intelektualnej i przemysłowej, a także promocję zawodu rzecznika patentowego, jako możliwej ścieżki kariery.

Pierwszy webinar pt. „Świat innowacji, a świat własności intelektualnej” odbędzie się 29 października br., o godz. 16:00. W programie spotkania m.in: Czym jest innowacja we współczesnym świecie?/ Co to jest własność intelektualna?/ Jak chronić własne projekty, by czerpać z nich korzyści?/ Instytucje chroniące prawa własności przemysłowej/ Kto może i czy warto zostać rzecznikiem patentowym.

W spotkaniu może wziąć udział nieograniczona liczba osób z ramienia Uczelni. Szczegóły na stronie: https://www.jwp-fundacja.pl/projekty/rzecznicy-talentow/

Projektowi towarzyszyć będzie również „Konkurs o staż”, skierowany do studentów,  którego nagrodą jest płatny, 3-miesięczny staż w jednym z biur Kancelarii JWP Rzecznicy Patentowi, w Warszawie, Gdańsku, Krakowie lub Wrocławiu, dający możliwości praktycznego przyjrzenia się pracy specjalistów do spraw ochrony własności przemysłowej.