Naukowcy z Centrum EkoTech pracują na rzecz poprawy jakości wód Bałtyku

Zapraszamy do udziału w dwudniowym webinarium o działaniach na rzecz czystego i zdrowego Morza Bałtyckiego, gdzie zostaną pokazane projekty realizowane przez naukowców z Politechniki Gdańskiej, realizowane w ramach centrum EkoTech.

Naukowcy z Politechniki Gdańskiej reprezentujący różne dyscypliny naukowe, które wpisują się w zakres badań prowadzonych w ramach centrum EkoTech od wielu lat realizują projekty naukowe, których celem jest  poprawa jakości wód Bałtyku oraz zrównoważony rozwój  w rejonie Morza Bałtyckiego.

Podczas webinarium „Accelerating the transition to clean and healthy Baltic Sea” zaprezentowane zostaną osiągniecia kilku z takich projektów realizowanych w ramach środków finansowych Interreg Baltic Sea Region.

Webinarium w formie online odbędzie się w dniach 9-10 czerwca 2021. Jest ono organizowane w ramach Projektu BSR WATER , którego liderem jest UBC (Union of the Baltic Cites) a Politechnika Gdańska (WILiŚ) jest jednym z partnerów.

Pierwszy dzień poświęcony będzie prezentacji osiągnieć projektu RBR (Reviving Baltic Resilience).

W drugim dniu uczestnicy zapoznają się z działaniami mającymi na celu poprawę ochrony Morza Bałtyckiego z perspektywy Gdańska, czyli zaangażowania PG i  miejskich spółek komunalnych, w których pracują absolwenci i doktoranci naszej Uczelni.

Zarejestruj się na wydarzenie.