Profesor Politechniki Gdańskiej laureatem ogólnopolskiego wydarzenia gospodarczo-biznesowego

Prof. dr hab. Jacek Mąkinia został laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2019 w kategorii: Naukowiec przyszłości za realizację projektu pt. „Identyfikacja, charakterystyka i modelowanie procesu COMAMMOX – nowego ogniwa w obiegu azotu w układach oczyszczania ścieków”. Projekt finansowany jest ze środków Narodowego Centrum Nauki .

 Wręczenie statuetek odbędzie się dnia 28-29 listopada 2019 r. podczas gali na IV Forum Inteligentnego Rozwoju w Uniejowie (woj. łódzkie). Nagrodę w imieniu Prof. dr. hab. Jacka Mąkini odbierze dr inż. Przemysław Kowal. Forum organizowane przez Centrum Inteligentnego Rozwoju ma charakter ogólnopolskiego wydarzenia gospodarczego poświęconego nowym technologiom, innowacjom, wynalazkom i nowatorskim inwestycjom zmieniającym kraj w oparciu o krajowe i regionalne. Na tegoroczny program złożą się dyskusje przedsiębiorców, samorządowców praktyków biznesu, innowatorów, inwestorów, ekspertów, mówców motywacyjnych i przedstawicieli władz państwowych zaplanowane w trzech formułach: dyskusji panelowych, warsztatów tematycznych i debat.

Badania realizowane przez zespół Prof. Jacka Mąkini z uwagi na nowatorską tematykę i innowacyjne podejście do technologii usuwania związków azotu ze ścieków znalazły uznanie w postaci publikacji zamieszczonej dnia 26 listopada 2019r. w Dzienniku Rzeczpospolita.

Dodatkowo artykuł jest dostępny w wersji cyfrowej pod adresem:

https://cyfrowa.rp.pl/rzecz-o-innowacjach/41830-nowe-trendy-oczyszczania-sciekow