Wielki finał konkursu Mechani-Cup

Studenckie Koło Naukowe FOREVER YOUNG funkcjonujące pod patronatem Polskiego Towarzystwa Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej przy Katedrze Mechaniki Budowli WILiŚ PG serdecznie zaprasza wszystkich Studentów i Pracowników Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska na trzecią edycję Finału Konkursu MECHANI–CUP, który odbędzie się w piątek, 29 czerwca 2018 roku o godzinie 16.15 w sali 167 Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej.

Konkurs MECHANI–CUP jest konkursem dydaktycznym, polegającym na rozwiązywaniu zadań z mechaniki ogólnej i mechaniki budowli, dedykowany jest zatem Studentom pierwszego i drugiego roku Budownictwa. Ponieważ solidne zrozumienie teoretycznych podstaw mechaniki konstrukcji inżynierskich powinno być kluczowe i fundamentalne dla przyszłego inżyniera budownictwa, wierzymy, że Konkurs jest dla każdego Studenta szansą na dobry start na przyszłych przedmiotach konstrukcyjno – budowlanych.

W pierwszej fazie Konkursu MECHANI–CUP, wydane zostały internetowo cztery zestawy eliminacyjne, każdy do samodzielnego rozwiązania w domu. Na podstawie nadesłanych nam rozwiązań wyłoniliśmy dwie dziesiątki Studentów – Finalistów – jedną dziesiątkę z mechaniki ogólnej i jedną z mechaniki budowli.

W drugiej fazie Konkursu MECHANI–CUP Uczestnicy wpierw zmierzą się z testem jednokrotnego wyboru zawierającym dwadzieścia wyzywających pytań. Trzech Finalistów z najwyższymi wynikami testu, z każdego przedmiotu, zostanie promowanych do Superfinału.

Superfinał odbywa się na zasadach rozgrywki popularnego telewizyjnego teleturnieju „1 z 10” – każdy Uczestnik zaopatrzony w trzy szanse staje do walki z dwójką rywali w ogniu pytań, aby… na koniec został tylko jeden Zwycięzca.

Sponsorami naszego Wielkiego Finału są uznane, wiodące firmy inżynieryjno – budowlane Pomorza, uświetniające swoim prestiżem nasze skromne wydarzenie.

Sponsorem Głównym Finału jest Korporacja Budowlana DORACO Sp. z o.o., która dla Zwycięzców Konkursów funduje płatne miesięczne staże, a ponadto, dla wszystkich Uczestników funduje nagrody rzeczowe.

Pozostałymi dwoma sponsorami są TRANSPROJEKT GDAŃSKI Sp. z o.o. oraz JET SYSTEM Sp. z o.o. z Elbląga, którzy fundują atrakcyjne nagrody rzeczowe dla zdobywców pierwszych trzech miejsc Konkursu.

Wspiera nas również nasz patron honorowy, czyli Polskie Towarzystwo Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej, każdemu Uczestnikowi fundując pamiątkowy, związany z konkursem kubeczek i koszulkę.

Szczegółowe informacje na temat Wydarzenia można znaleźć na profilu Studenckiego Koła Naukowego FOREVER YOUNG na Facebooku: https://www.facebook.com/knfypg/.

Raz jeszcze – gorąco wszystkich zapraszamy!

Galeria zdjęć