Wizyta na placu budowy hotelu Ibis w Warszawie

W dniu 22 listopada 2018 r. studenci kierunku Budownictwo specjalności: Technologia i Organizacja Budownictwa (VII sem. inż.) oraz Technologia i Zarządzanie w Budownictwie (II sem. mgr) wraz z opiekunami: dr inż. Beatą Grzyl, dr inż. Adamem Kristowskim i dr inż. Magdaleną Apollo wzięli udział w wyjeździe szkoleniowym zorganizowanym przez pracowników Katedry Zarządzania w Budownictwie i Inżynierii Sejsmicznej WILiŚ PG. Celem wyjazdu była wizyta na placu budowy hotelu Ibis w Warszawie, realizowanego przez Korporację Budowlaną DORACO Sp. z o.o. oraz udział w szkoleniu zorganizowanym w Centrum Szkoleniowym firmy PERI Polska Sp. z o.o. w Płochocinie koło Warszawy.

W czasie zajęć terenowych na budowie hotelu IBIS, studenci mieli możliwość zapoznać się m.in. ze specyfiką robót budowlanych (żelbetowych, murowych, wykończeniowych i instalacyjnych) wykonywanych w obiektach kubaturowych i bieżącymi działaniami generalnego wykonawcy, spółki DORACO. Obiekt zlokalizowany w pobliżu dworca kolejowego Warszawa Ursus, będzie posiadał 2 kondygnacje podziemne i 6 kondygnacji nadziemnych o łącznej powierzchni blisko 15 tys. m². W hotelu znajdzie się 214 pokoi oraz restauracja z zapleczem gastronomicznym, strefa sal konferencyjnych i przestrzeń fitness. Zakończenie realizacji budynku planowane jest na połowę 2019 r.

Podczas szkolenia technologicznego studenci zdobyli szeroką specjalistyczną wiedzę na temat różnych systemów deskowań i pomostów roboczych oraz zasad ich doboru i montażu. W hali wystawienniczej Centrum Szkoleniowego PERI studenci poznali praktyczne zastosowania deskowań specjalnych, ściennych, stropowych i słupów oraz związanego z nimi osprzętu, a także rusztowań roboczych, fasadowych i ochronnych.

Wyjazd szkoleniowy odbył się dzięki uprzejmości Korporacji Budowlanej DORACO Sp. z o.o. i PERI Polska Sp. z o.o. oddział Gdańsk, które sfinansowały przejazd grupy autokarem oraz PERI Polska Sp. z o.o., organizującej szkolenie. W imieniu studentów i opiekunów dziękujemy bardzo za wsparcie naszych działań.

Galeria zdjęć