Zagraj o staż w szwajcarskiej firmie – po raz siódmy.

Pozwól swojej pracy dyplomowej budować Twoją karierę.

Polsko-Szwajcarska Izba Gospodarcza zaprasza do udziału w VII edycji konkursu na prace dyplomowe „Od teorii do praktyki”.

Konkurs realizowany jest we współpracy z czołowymi szwajcarskimi firmami, beneficjentami znaku szwajcarskiej jakości „swissstandards.pl”- Fracht FWO Polska, Franke, Geberit, Hilti, Sika, Swisslinx, Zehnder. Nagrodami w nim są płatne staże z programem mentorskim u wybranych Partnerów, wartościowe nagrody rzeczowe oraz szkolenie z headhuneterem.

Konkurs, tak jak dwie jego wcześniejsze edycje, przebiegać będzie w dwóch etapach. Zgłoszenia tematów prac do pierwszego etapu przyjmowane będą do 31 grudnia 2019.

W konkursie mogą brać udział studenci, którzy w nadchodzącym roku akademickim będą pisać i bronić swoje prac dyplomowe: inżynierskie, licencjackie lub magisterskie. Atutem konkursu jest możliwość merytorycznego konsultowania pracy z Partnerem na etapie jej pisania. W ramach konsultacji Partnerzy zapewniają m.in. dostęp do wyników specjalistycznych badań, szczegółowe informacje o parametrach produktów czy możliwość biznesowego zweryfikowania postawionych w pracy tez.

ETAPY KONKURSU

Konkurs przebiega dwuetapowo :

  • do 31.12.2019 roku należy przesłać do Organizatora temat pracy wraz z krótkim opisem jej założeń (I etap),
  • osoby, które zakwalifikują się do II etapu w trakcie pisania prac mają możliwość odbycia konsultacji merytorycznych z wybranym Partnerem. Obronioną pracę należy przesłać do Organizatora do 31.08.2020

Do konkursu mogą być zgłaszane prace podejmujące tematykę pokrewną z obszarami aktywności biznesowej Parterów- Patronów merytorycznych Konkursu:

  • TSL i rozwiązań biznesowych dla sektora logistyki- Fracht FWO Polska (operator logistyczny, świadczący usługi w zakresie organizacji transportu morskiego, drogowego i lotniczego)
  • architektury wnętrz mieszkalnych- FRANKE (światowy lider w dziedzinie projektowania i produkcji systemów kuchennych)
  • techniki sanitarnej- Geberit (europejski lider techniki sanitarnej)
  • budownictwa i zarządzania w budownictwie- Hilti (dostawca kompleksowych usług dla budownictwa- od specjalistycznego oprogramowania do prac konstrukcyjnych, przez produkcję narzędzi, po doradztwo inżynieryjne)
  • budownictwa i marketingu firm budowlanych- Sika (producent specjalistycznej chemii budowlanej)
  • technologii cieplnych- Zehnder (dostawca zaawansowanych rozwiązań cieplnych, m.in. grzejników centralnego ogrzewania, łazienkowych, promienników sufitowych, wentylacji i systemów filtracji powietrza).
  • szwajcarskiej jakości w biznesie – Polsko-Szwajcarska Izba Gospodarcza.

Nagrodami dla autorów najlepszych prac są płatne staże (wynagrodzenie ok. 4000 zł m/c) albo wartościowe nagrody rzeczowe, przydatne w przyszłej pracy zawodowej (np. profesjonalne programy komputerowe).

Nagrodą wspólną dla wszystkich laureatów jest udział w Akademii Kariery- profesjonalnych warsztatach przygotowujących do wejścia na rynek pracy, realizowanych przez firmę headhunterską Swisslinx.

O KONKURSIE

Konkurs „swissstandards.pl Od teorii do praktyki” Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej wychodzi naprzeciw potrzebom rynku pracy, reprezentowanego z jednej strony przez studentów i absolwentów, a drugiej przez firmy- pracodawców. Formuła projektu zakłada możliwość weryfikacji umiejętności stosowania posiadanej wiedzy teoretycznej w praktyce oraz zdobycie cennego doświadczenia zawodowego w drodze współpracy z wybranym Partnerem konkursu.

Partnerzy konkursu to firmy członkowskie Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej, spełniający kryteria przyznania znaku szwajcarskiej jakości „swissstandards.pl”- wyjaśnia Ulrich Schwendimann, Dyrektor Zarządzający Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej. - Poza wkładem w budowę pomostu pomiędzy światem akademickiej teorii a biznesowej praktyki, wspólnie chcemy pokazać szwajcarską innowacyjność, rzetelność, wiarygodność oraz jakość. Pragniemy propagować szwajcarskie standardy w codziennym życiu- realiach gospodarczych oraz wzajemnych stosunkach między partnerami, pracodawcami i pracownikami

 

Polsko- Szwajcarska Izba Gospodarcza z siedzibą w Warszawie powstała w 1998 roku. Izba jest dobrowolnym, nie dotowanym przez instytucje publiczne stowarzyszeniem według prawa polskiego. Obecnie liczy ok. 190 członków i zrzesza większość firm szwajcarskich w Polsce.

Dodatkowe informacje o konkursie : www.odteoriidopraktyki.pl , www.facebook.com/odteoriidopraktyki

Anna Kowalewska, make WOW
tel. 603 36 45 71
e-mail: anna.kowalewska@makewow.pl

Galeria zdjęć

Załączone pliki