Firma Usługowo-Handlowa "DIAZ" z Gdańska powstała w 1993 roku na bazie Geodezyjno-Dokumentacyjnej Spółdzielni Pracy "TECHNOPLAN" z Warszawy – jednego z najstarszych przedsiębiorstw geodezyjnych w Polsce. Właściciel Firmy zdobywał doświadczenie zawodowe poprzez wieloletnią pracę poza granicami kraju, w tym między innymi przy budowie elektrowni atomowej w dawnej RFN i obiektach hydrotechnicznych w byłej Czechosłowacji.

Obecnie Firma wykorzystuje do pracy najnowsze zaawansowane technologicznie instrumenty geodezyjne producenta Leica Geosystems – tachimetry elektroniczne z serii TPS800, FlexLine oraz zmotoryzowane TPS1200+, niwelatory precyzyjne kodowe DNA-03 oraz producenta Topcon – tachimetry elektroniczne z serii GPT-7500, niwelatory precyzyjne kodowe DL-101C. Dodatkowo w firmie wdrażane są aktualnie systemy GPS producenta Leica Geosystems. Kadra pracowników terenowych oraz kameralistów pracowni mapy numerycznej korzysta na co dzień z profesjonalnych zestawów komputerowych stacjonarnych i przenośnych wyposażonych w specjalistyczne oprogramowanie do zastosowań geodezyjnych w tym m.in. Bentley PowerMap. C-Geo, EWMAPA, Bricscad, AutoCAD LT. Duży potencjał osobowy i sprzętowy firmy umożliwia realizację pełnego zakresu usług geodezyjnych nie tylko w Trójmieście i województwie pomorskim ale również na obszarze całego kraju, w tym przede wszystkim geodezyjną obsługę inwestycji, monitoring przemieszczeń poziomych i pionowych, realizację mapy do celów projektowych, geodezyjne podziały działek.

Jako wiodące przedsiębiorstwo w geodezyjne w Trójmieście Firma Usługowo- Handlowa "DIAZ" zrealizowała m.in. kompleksową obsługę geodezyjną Budowy Terminalu Kontenerowego i Galerii Bałtyckiej w Gdańsku, Centrum Ekspedycyjno-Rozdzielczego Poczty Polskiej w Pruszczu Gdańskim i realizuje aktualnie kompleksową obsługę geodezyjną Hali Widowiskowo-Sportowej na granicy miast Gdańsk i Sopotu, rozbudowy Rafinerii LOTOS oraz budowy Stadionu Baltic Arena. Od kilku lat wykonujemy stale precyzyjne pomiary przemieszczeń poziomych i pionowych nabrzeży w Porcie Gdynia i Gdańsk.

W załączeniu Umowa o współpracy między firmą DIAZ i naszym wydziałem.