Finał Konkursu MECHANI–CUP

Serdecznie zapraszamy wszystkich Studentów i Pracowników Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska na drugą edycję Finału Konkursu MECHANI–CUP, który odbędzie się 29 czerwca 2017 roku o godzinie 13.00 w sali 167 Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej.

Konkurs MECHANI–CUP jest konkursem zadaniowym z mechaniki ogólnej i mechaniki budowli dedykowanym Studentom I oraz II roku Budownictwa. Konkurs kładzie nacisk na znaczącą poprawę zrozumienia teoretycznych podstaw tak ważnej i interdyscyplinarnej nauki, jaką jest mechanika teoretyczna i stosowana.

Organizatorem wydarzenia jest Studenckie Koło Naukowe FOREVER YOUNG, funkcjonujące pod patronatem Polskiego Towarzystwa Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej przy Katedrze Mechaniki Budowli WILiŚ PG.

W pierwszej fazie Konkursu MECHANI–CUP, zakończonej w maju, wydaliśmy internetowo cztery zestawy eliminacyjne, do rozwiązania w domu. Na podstawie nadesłanych nam studenckich rozwiązań wyłoniliśmy dwie jedenastki Finalistów – jedną z mechaniki ogólnej i jedną z mechaniki budowli.

W konkursie Finałowym Uczestnicy wpierw zmierzą się z zawierającym dwadzieścia wyzywających pytań testem jednokrotnego wyboru. Trzech Finalistów z najwyższymi wynikami testu z każdego przedmiotu zostanie promowanych do Superfinału.

Superfinał odbywa się na zasadach zbliżonych do rozgrywki końcowej popularnego telewizyjnego formatu, jakim jest „1 z 10” – każdy Uczestnik zaopatrzony w trzy szanse staje w krzyżowym ogniu pytań rzucanych pośrednio przez współuczestników Finału… a na koniec zostaje tylko jeden gracz, Zwycięzca, który tradycyjnie – bierze wszystko!

Szczegółowe informacje na temat Wydarzenia można znaleźć na naszym profilu na Facebooku. Raz jeszcze – gorąco wszystkich zapraszamy!

Galeria zdjęć


Aktualności
Studenci
Doktoranci
Pracownicy

Aby móc korzystać z funkcjonalności należy zainstalować wtyczkę Flash.