Wycieczka Koła Naukowego "Żelbet" na budowę Forum Gdańsk

  • Dnia 9 czerwca 2017 r. odbyło się zorganizowane przez Koło Naukowe Konstrukcji Betonowych „Żelbet” wyjście na budowę kompleksu handlowo-usługowego Forum Gdańsk w centrum Gdańska. Projekt realizowany jest we współpracy pomiędzy Multi Poland i miastem Gdańsk oraz grupą PKP. Wykonawcami są Warbud oraz Skanska. Budowa rozpoczęła się jesienią 2014 roku, a otwarcie planowane jest na 2018 rok.

    W wycieczce brało udział łącznie 14 osób, w tym dr hab. inż. Krystyna Nagrodzka - Godycka (kierownik Katedry Konstrukcji Betonowych), dr inż. Marek Wesołowski, dr inż. Paweł Piotrkowski (opiekun Koła Naukowego "Żelbet") oraz studenci. Za zgodą kierownika budowy mgr inż. Marcina Kwaśniewskiego, po obiekcie oprowadziła nas mgr inż. Magdalena Ozimek - inżynier budowy oraz absolwentka naszej uczelni.

    Przed wejściem na budowę dowiedzieliśmy się podstawowych informacji o inwestycji oraz zapoznaliśmy się z przepisami BHP. Wycieczkę zaczęliśmy od wejścia na samą górę jednego z obiektów, z którego mieliśmy okazję przyjrzeć się całemu kompleksowi budynków. Zobaczyliśmy również przyszłe sale kinowe, parkingi oraz powierzchnie handlowe. Poznaliśmy również plany kolejnych zmian wprowadzanych na bieżąco do projektu. Wszyscy uczestnicy wycieczki byli zadowoleni z możliwości przyjrzenia się budowie jednej z większych inwestycji na terenie Gdańska.

    Paulina Janikowska
    Agata Nikadon

Galeria zdjęć


Aktualności
Studenci
Doktoranci
Pracownicy

Aby móc korzystać z funkcjonalności należy zainstalować wtyczkę Flash.