Wyjazd Koła Naukowego Inżynierii Drogowej i Kolejowej KoDiK na VII Kongres Transportu Publicznego i Inteligentnego Miasta

Kongres Transportu Publicznego i Inteligentnego Miasta został zorganizowany już po raz siódmy. Nasi Studenci w grupie liczącej siedem osób, mieli okazję uczestniczyć w obu dniach szerokiej debaty na temat transportu publicznego.

Pierwszy dzień był przepełniony dyskusjami na temat możliwościami rozwoju, jakie daje transport. Poruszany został aktualnie modny temat dotyczący transportu, tj. smart city i mobilności. Podczas drugiej części spotkania, uczestnicy kongresu musieli zdecydować, które tematy debat interesują ich najbardziej, ponieważ dyskusje toczyły się równolegle w trzech salach. Największym zainteresowaniem wśród studentów KODiKa cieszyła się rozmowa na temat danych w transporcie, sposobu ich zbierania i przetwarzania, oraz dyskusja poruszająca temat wykluczenia transportowego.

W drugim dniu Kongresu Studenci również mogli wybrać debaty ekspertów, które chcą wysłuchać. Wybierali spośród tematów dotyczących: finansowania transportu, mobilności miejskiej, logistyki miejskiej, zagadnień eko-miast: elektromobilności i niskoemisyjnych środków transportu.

Miłym akcentem była możliwość wysłuchania prezentacji na temat nowego dokumentu dotyczącego wytycznych prawidłowego oświetlania przejść dla pieszych, kierownikiem prac jest dr hab. inż. Kazimierz Jamroz, prof. nadzw. PG.

Podczas przerw mieliśmy możliwość rozmów z uczestnikami Kongresu. Udało się nawiązać kontakt z osobami, które od lat pracują w branży transportowej. Oprócz specjalistów spotkaliśmy również studentów, którzy tak jak my chcieli pogłębić swoją wiedzę.