KoDiK co roku, od lat, bierze udział w dwóch wydarzeniach, które chyba już na stałe wpisały się w kalendarz imprez na Politechnice Gdańskiej. Są to Forum Organizacji i Kół Akademickich FOKA organizowane z reguły w marcu każdego roku przez Stowarzyszenie studentów BEST Gdańsk, równolegle z PG Open, czyli dniami otwartym Politechniki Gdańskiej oraz majowy Pomorski Festiwal Nauki (a dawniej Bałtycki Festiwal Nauki).

Podczas FOKI na naszym stanowisku można zobaczyć między innymi modele kolejki elektrycznej, modele pociągów, wagonów kolejowych i samochodów ciężarowych, próbki nawierzchni asfaltowych i wiele innych. Co roku staramy się urozmaicać nasze stanowisko i tym samym zachęcać przyszłych absolwentów szkół średnich do zainteresowania się ogólnorozumianym transportem.

Pomorski Festiwal Nauki to święto dzieci i młodzieży. KoDiK co roku organizuje smaczną imprezę pod tytułem Jadalna Nawierzchnia. Impreza skierowana jest do dzieci ze szkół podstawowych. Są to warsztaty, których celem jest stworzenie konstrukcji nawierzchni drogowej bądź kolejowej z wyrobów cukierniczych, poprzedzone mini wykładem o konstrukcjach nawierzchni drogowych z uwzględnieniem ekoprojektowania. Dzieci muszą, w formie konkursu, zbudować nawierzchnię uwzględniając przy tym jej wytrzymałość oraz jej oddziaływanie na środowisko.

Dodatkowo w 2015 roku zorganizowaliśmy warsztaty pod tytułem „Przyjazne ekrany akustyczne”. Były to zajęcia w formie konkursu plastycznego, w którym dzieci podzielone na grupy miały za zadanie zaprojektowanie ekranu akustycznego, który swoim wyglądem będzie wpasowany w miejsce jego występowania. Oznaczało to, np. zaprojektowanie wyglądu ekranu akustycznego, który nie tylko spełnia funkcję ochrony przed hałasem, ale także nie zaburza krajobrazu.

W 2016 dodatkową imprezą był symulator lotów samolotem, co miało na celu przybliżenie uczestnikom tematyki transportu lotniczego i pilotażu samolotowego. Prawdopodobnie zajęcia te na stałe wpiszą się w naszą działalność.

Osoby związane ze szkołami podstawowymi, czy gimnazjalnymi, zainteresowane naszą działalnością zachęcamy do obserwowania naszej strony lub fanpage’u na Facebooku, gdzie na bieżąco będziemy informować o ewentualnych zapisach na nasze warsztaty.