I Kolejowe Targi Pracy na Politechnice Gdańskiej

Dnia 10.03.2020 roku w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej miały miejsce I Kolejowe Targi Pracy zorganizowane przez Koło Naukowe Inżynierii Drogowej i Kolejowej KoDiK. Podstawowym celem wydarzenia było nawiązanie współpracy między firmami branży kolejowej, a studentami kierunków Transport oraz Budownictwo kształcącymi się na profilach związanych z kolejnictwem. Pomysł na organizację takiego wydarzenia powstał w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na pracowników branży kolejowej.

Gości przywitał prezes KN KoDiK – Jakub Gronowski, opisując następnie działalność koła naukowego. O programach studiów realizowanych na kierunkach Transport oraz Budownictwo opowiedział dr inż. Zbigniew Kędra z Katedry Transportu Szynowego i Mostów, w sposób szczególny przedstawiając specjalizacje związane z infrastrukturą oraz systemami transportu kolejowego.

Wśród wystawców targów pojawiły się firmy takie jak: Budimex, Colas Rail Polska, Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe, Lotos Kolej oraz Aldesa, będące specjalistami w projektowaniu, wykonawstwie, bądź zarządzaniu ruchem i infrastrukturą kolejową. Miały one szansę przedstawić swoje oferty, projekty realizowane w firmie, oczekiwania od potencjalnego przyszłego pracownika oraz specyfikę pracy na danych stanowiskach.

W drugiej część targów zainteresowani studenci mieli możliwość porozmawiania z przedstawicielami firm przy ich stoiskach. Studenci oraz absolwenci zainteresowani praktykami, stażem bądź pracą, mogli wyrazić swoją kandydaturę poprzez złożenie CV. Rozmowy sprzyjały także wymianie doświadczeń oraz wiedzy.

Organizatorzy chcieliby serdecznie podziękować Panu dr inż. Zbigniewowi Kędrze za nieocenioną pomoc i zaangażowanie przy organizacji targów!