Konferencja „Rozwój dróg wodnych w Polsce”

W dniach 27-28.11.2019 r. grupa studentów studiów I stopnia kierunku Transport na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej pod kierunkiem mgr inż. Patrycji Jerzyło miała możliwość uczestniczenia w konferencji „Rozwój dróg wodnych w Polsce” organizowanej przez sygnatariuszy porozumień ds. rewitalizacji Międzynarodowej Drogi Wodnej E70 - Województwa: Pomorskie, Lubuskie, Kujawsko-Pomorskie, Wielkopolskie, Warmińsko-Mazurskie.

Konferencja miała na celu przybliżenie istotnych aspektów dotyczących rozwoju dróg wodnych w Polsce, począwszy od zagadnień turystyczno-kulturalnych, poprzez problematykę odpowiedzialności za środowisko i społeczność lokalną, aż po kwestie gospodarcze. Na spotkaniu były zaprezentowane działania oraz inicjatywy administracji rządowej i samorządowej, związane z pracami na rzecz rewitalizacji transportu śródlądowego.
W programie konferencji przewidziana była wizyta studyjna Porcie Morskim Gdańsk SA, w tym rejs statkiem Czarna Perła ze Starego Miasta na Westerplatte, wizyta w terminalu kontenerowym DCT Gdańsk oraz zwiedzenie Kapitanatu Portu Północnego w Gdańsku.
W imieniu studentów dziękujemy Pracownikom Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Departamentu Infrastruktury, a w szczególności Pani Dyrektor Izabeli Fludzińskiej i Panu Rafałowi Wasilowi za umożliwienie udziału w tym wydarzeniu oraz przekazanie cennej wiedzy i poświęcony czas.