Nowy kierunek - transport

Studia na kierunku Transport są prowadzone wspólnie przez trzy wydziały Politechniki Gdańskiej:

• Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska,
  • Wydział Mechaniczny,
  • Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa.
  • Studia są ulokowane na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska PG.

Struktura studiów

(fot. Archiwum)

Studia inżynierskie będą trwać 7 semestrów, zakończone pracą dyplomową inżynierską. W trakcie studiów inżynierskich studenci otrzymają gruntowne podstawy z przedmiotów ogólnych, podstawowych i kierunkowych. Integralna częścią programu kształcenia jest praktyka zawodowa w wymiarze minimum ośmiu tygodni. Absolwenci będą mogli kontynuować naukę na studiach magisterskich, a następnie doktoranckich. W perspektywie przewiduje się otwarcie takich studiów na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska.

Specjalności

(fot. Archiwum)

Studia kształcić będą specjalistów w dziedzinie nowoczesnego transportu, mogących pełnić rolę integratorów transportu i realizujących politykę zrównoważonego rozwoju transportu. W ramach przedmiotów kierunkowych studenci otrzymają wiedzę z zakresu planowania rozwoju transportu, projektowania lądowej infrastruktury transportu, eksploatacji środków transportu, modelowania procesów transportowych, organizacji i zarządzania transportem, logistyki, prawa transportowego, inżynierii ruchu drogowego, kolejowego i wodnego, technik informacyjnych, ekonomiki transportu, bezpieczeństwa transportu, ochrony środowiska w transporcie, badań transportowych.

Tytuł zawodowy

(fot. Archiwum)

Absolwent uzyskuje tytuł zawodowy inżyniera transportu i profesjonalnie przygotowanie do pracy w:

• zarządach transportu,
  • wydziałach transportu (komunikacji) urzędów marszałkowskich, starostw powiatowych i urzędów miast,
  • jednostkach eksploatacyjnych transportu,
  • jednostkach studialnych i projektowo-konstrukcyjnych.
  • Rekrutacja

Rekrutacja na 1 rok studiów odbędzie się na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska.

Nabór kandydatów: czerwiec-lipiec 2007,

Rozpoczęcie studiów: 1 października 2007,

Limit miejsc: 70

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kierunku Transport pobierz prezentację w formacie pdf