Aktualności | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Zaproszenie

grafika

Stowarzyszenie Studentów BEST Gdańsk serdecznie zaprasza na wydarzenie BEST Green Talk, które odbędzie się 14 maja 2024 roku od godziny 9:00 w budynku Hydromechaniki. 

Podczas wydarzenia odbędą się prelekcje o tematyce ekologii i zielonych technologii. Omawiane tematy obejmują szeroki zakres zagadnień, dlatego każdy z Was znajdzie coś dla siebie!

Dołącz do wydarzenia na facebooku 

VII edycja Konkursu na najlepszą pracę dyplomową obronioną w 2023 roku

logo
Pomorska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa (POIIB) organizuje konkurs na najlepszą pracę dyplomową, inżynierską lub magisterską obronioną w roku kalendarzowym 2023. Konkurs organizowany jest już po raz siódmy - pierwsza edycja konkursu odbyła się w roku 2015. W latach 2020-2022 organizacja konkursu była czasowo wstrzymana ze względu na sytuacje zagrożenia epidemiologicznego.

Celem konkursu jest promowanie rozwiązań inżynierskich charakteryzujących się wysokim stopniem innowacyjności oraz uwzględniających zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technicznych i technologicznych przedstawionych w pracach dyplomowych. Konkurs organizowany jest w następujących kategoriach:

XIV edycja IAESTE CaseWeek

grafika

Drodzy Studenci i Absolwenci!


IAESTE z Komitetem Lokalnym przy Politechnice Gdańskiej pragnie zaprosić Was na XIV edycję IAESTE CaseWeek – największego cyklu bezpłatnych warsztatów inżynierskich w Polsce!
Biorąc udział w spotkaniach zyskujecie świetną okazję do poznania firm i pozyskania pierwszych doświadczeń zawodowych!
Warsztaty odbywają się na Politechnice Gdańskiej i trwają od 07.05 do 17.05!
Nie przegap szansy na rozwinięcie umiejętności!

ENHANCE zaprasza: szkoła letnia na TU Berlin (rejestracja do 8 maja)

ilustracja
TU Berlin zaprasza studentów i doktorantów do udziału w szkole letniej pod tytułem "Plotting Sustainability - ENHANCE summer school on power struggles in the city", która odbędzie się w formule hybrydowej w dniach 27 maja i 1 lipca (część online) oraz 15-19 lipca (część stacjonarna w Berlinie). Na wyjazd można otrzymać dofinansowanie z programu Erasmus+. 

W 2022 roku Politechnika Gdańska przystąpiła do Sojuszu ENHANCE - związku 10 europejskich uczelni technicznych z Niemiec, Holandii, Włoch, Hiszpanii, Szwecji, Norwegii, Szwajcarii i Polski (poza PG, członkiem Sojuszu z Polski jest również Politechnika Warszawska). Członkowie Sojuszu tworzą wspólnie tzw. Uniwersytet Europejski. Co to znaczy dla studentów, doktorantów i pracowników PG? Między innymi możliwość wyjazdu na studia, praktyki, szkoły letnie i zimowe, szkolenia i inne spotkania do uczelni partnerskich.

Przedstawiciele KN "Mikrobiologia w Inżynierii Środowiska" na Svalbardzie

Grupa ludzi na tle lodowca
Członkowie Koła Naukowego Studentów Politechniki Gdańskiej "Mikrobiologia w Inżynierii Środowiska" wraz z grupą studentów z Międzyuczelnianego Koła Naukowego "OPTICA" Studentów Politechniki Gdańskiej i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w dniach 23-25.04.2024 r. uczestniczyli w Training School Photonic Structure in Arctic Environment – PhoBioS: COST Action CA21159 odbywającym się w Artists Center w Longyearbyen na Svalbardzie.

Wykład inauguracyjny pt. „Photonicnanocoating: learning from nature” wygłosił prof. Vladimir Katanaev z Uniwersytetu w Genewie i przedstawił najnowsze wyniki badań swojego zespołu.

Gospodyni wydarzenia, Dr Dominika Saikkonen-Dąbrowska, opowiedziała o historii, przyrodzie
i zmianach klimatu w Arktyce. Dr Dąbrowska uczestniczyła w XXXVIII Polskiej Wyprawie Polarnej
w latach 2015-2016 i od tamtej pory jest związana ze Spitsbergenem.

Wyniki konkursu z projektu OPUS LAP

flaga PG

Komisja konkursowa ogłosiła informację o przyznaniu stypendium dwóm kandydatom w ramach projektu OPUS LAP pt.: "Oparta o model optymalizacja warunków operacyjnych w celu ograniczenia emisji podtlenku azotu (N2O) w tlenowym reaktorze osadu granulowanego ze zintegrowanym usuwaniem azotu i fosforu", którego kierownikiem jest prof. dr hab. inż. Jacek Mąkinia. Stypendium przyznano: mgr inż. Bognie Śniatale i dr. inż. Bartoszowi Szelągowi.

III Wydziałowe Targi pracy za nami

dziekan Rafał Ossowski
Biuro Karier Politechniki Gdańskiej we współpracy z Wydziałem Architektury oraz Wydziałem Inżynierii Lądowej i Środowiska zorganizowało III Wydziałowe Targi Pracy. Część oficjalną otwierał Prodziekan ds. kształcenia dr inż. Rafał Ossowski.

Wydarzenie, które dzisiaj miało miejsce w holu Gmachu Głównego PG było niepowtarzalną okazją dla wszystkich, którzy zapragnęli zgłębić specyfikę pracy w branży architektonicznej i budowlanej. Było także szansą na poznanie najnowszych trendów i potrzeb rynku pracy. Spotkania z przedstawicielami firm były niepowtarzalną okazją do bezpośredniego kontaktu i rozmów na temat procesów rekrutacyjnych, ścieżek rozwoju zawodowego, a także możliwości poszerzenia swoich zawodowych kompetencji.

Targi branż architektonicznej i budowlanej na PG

Informacja o Targach pracy
Biuro Karier Politechniki Gdańskiej we współpracy z Wydziałem Architektury oraz Wydziałem Inżynierii Lądowej i Środowiska serdecznie zapraszają studentów i absolwentów Politechniki Gdańskiej do udziału w III Wydziałowych Targach Pracy.

Wydarzenie odbędzie się 25 kwietnia 2024r., w godz. 10:00–14:00 w holu Gmachu Głównego PG, na poziomie 300. To niepowtarzalna okazja dla wszystkich, którzy pragną zgłębić specyfikę pracy w branży architektonicznej i budowlanej oraz poznać najnowsze trendy i potrzeby rynku pracy.

Subskrybuj