Wyjazd studentów WILiŚ do Portu Lotniczego Gdańsk | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-04-19

Wyjazd studentów WILiŚ do Portu Lotniczego Gdańsk

Wóz strażacki
W dniu 17 kwietnia 2024 r. odbyła się kolejna edycja wyjazdu studenckiego do Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku.

Organizatorem wydarzenia dydaktycznego była Katedra Inżynierii Transportowej, natomiast uczestnikami byli studenci studiów inżynierskich, kierunku Transport, którzy w ramach przedmiotu Podstawy Systemów Transportu Powietrznego poznawali systemy organizacji i bezpieczeństwa związane z funkcjonowaniem portu lotniczego. W tej edycji uczestnikiem wyjazdu był także Pan Prodziekan Rafał Ossowski. Przedstawione zostały zasady pracy Lotniskowej Straży Pożarnej, które istotnie różnią się od typowych zadań strażackich. Przykładowo, czas dojazdu wozu strażackiego do samolotu, który uległ awarii wynosi maksymalnie 3 minuty! Studenci zapoznali się z zasadami pracy różnych służb lotniskowych oraz procedurami postępowania przy codziennej obsłudze samolotów znajdujących się na terenie portu lotniczego. Następnie uczestnicy wycieczki odwiedzili główny terminal i zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa prowadzonych operacji lotniczych. Możliwość poznania tajników działania oraz zwiedzanie niedostępnych na co dzień części lotniska pozwoliło na poszerzanie wiedzy na temat systemów transportu powietrznego.