PG drugą najwyżej sklasyfikowaną uczelnią z Polski w EngiRank | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-11-23

PG drugą najwyżej sklasyfikowaną uczelnią z Polski w EngiRank

Napis graficzny na szarym tle
EngiRank objął swoim zasięgiem 178 uczelni technicznych i programów inżynierskich z 27 krajów Unii Europejskiej w tym 18 uczelni z Polski. Politechnika Gdańska zajęła w rankingu instytucjonalnym 64. miejsce w Europie i jest drugą, po Akademii Górniczo-Hutniczej, najwyżej sklasyfikowaną uczelnią z Polski.

Ranking opiera się na wskaźnikach ważnych dla edukacji inżynierskiej, mającej na celu kształcenie kompetentnych i kreatywnych inżynierów świadomych skutków społecznych swoich działań. Swoim zasięgiem obejmuje uczelnie i programy inżynierskie z krajów UE, uwzględniając, mierniki unikalne dla tego obszaru, w tym udział w programach Erasmus+ czy Horyzont, ale także zaangażowanie w realizację celów zrównoważonego rozwoju. Dane do rankingu pochodzą ze Scopus, Europejskiego Urzędu Patentowego PATSTAT, programu Horyzont Europa, organizacji akredytujących studia inżynierskie (ABET, ENAEE) oraz bazy danych Erasmus+.

Politechnika Gdańska najwyższe noty  uzyskała we wskaźnikach: badania, umiędzynarodowienie i interdyscyplinarność. Uczelnia została także sklasyfikowana w siedmiu dziedzinach inżynierii: chemical engineering, civil engineering, electrical engineering, electronic engineering, information engineering, environmental engineering, materials engineering, mechanical engineering oraz medical engineering.

Pełne zestawienie

Metodologia EngiRank

Metodologia EngiRank by Subject

Wszystkie wyniki Politechniki Gdańskiej w międzynarodowych i krajowych rankingach uczelni wyższych znaleźć można na stronie Centrum Analiz Strategicznych