Studenci WILiŚ w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-11-03

Studenci WILiŚ w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy

Studenci na tle samolotu
W dniu 31 października 2023 r. Katedra Inżynierii Transportowej zorganizowała wycieczkę studencką do Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku.  Studenci WILiŚ poznali jak funkcjonuje jedno z najprężniej rozwijających się lotnisk w Polsce.

Uczestnikami tego wydarzenia byli studenci kierunku Geodezja z semestru 5, studiów inżynierskich, którzy w ramach przedmiotu Prawo i Bezpieczeństwo Lotów poznawali systemy bezpieczeństwa związane z funkcjonowaniem portu lotniczego. Przedstawione zostały zasady pracy Lotniskowej Straży Pożarnej oraz Lotniskowego Pogotowia Ratunkowego. Studenci zapoznali się z zadaniami pracy tych służb lotniskowych oraz z zasadami postępowania przy codziennej obsłudze samolotów znajdujących się na terenie Portu Lotniczego, a także zasady postępowania w sytuacjach kryzysowych w przypadku awaryjnego lądowania samolotu. Następnie uczestnicy wycieczki odwiedzili główny terminal i zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa prowadzonych operacji lotniczych.

Możliwość poznania tajników działania oraz zwiedzanie niedostępnych na co dzień części lotniska pozwoliło na poszerzanie wiedzy na temat bezpieczeństwa operacji lotniczych. Było to możliwe dzięki życzliwości Portu Lotniczego im Lecha Wałęsy oraz pracowników, którzy nas w te wszystkie ciekawe miejsca zaprowadzili.