Naukowcy z WILIŚ PG prowadzą zdalne wykłady na Uniwersytecie Nankai w Chinach | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-06-07

Naukowcy z WILIŚ PG prowadzą zdalne wykłady na Uniwersytecie Nankai w Chinach

Nankai
Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska od 2013 roku współpracuje ze School of Environmental Science and Engineering na Uniwersytecie Nankai w mieście Tianjin (Tiencin) w Chinach. Uniwersytet ten jest w gronie 20 najlepszych uczelni chińskich. Współpraca ma charakter naukowo-dydaktyczny i dotyczy zagadnień z zakresu hydrologii, hydrogeologii, migracji zanieczyszczeń w środowisku wodnym i fitoremediacji (usuwania zanieczyszczeń z wykorzystaniem roślinności).

Od 7 maja do 2 lipca bieżącego roku naukowcy z WILIŚ PG, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk prowadzą na Uniwersytecie Nankai cykl zdalnych wykładów pod tytułem „Hydrology of Wetlands and Pollutant Removal”. Wykłady odbywają się w ramach programu “Foreign Culture and Education Experts Invitation Plan for Universities” finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Technologii Chińskiej Republiki Ludowej. Słuchaczami są studenci, doktoranci i pracownicy Uniwersytetu Nankai oraz współpracujących z nim instytucji. Łącznie zaplanowano 9 dwugodzinnych wykładów, które poprowadzą pracownicy WILIŚ PG: prof. Romuald Szymkiewicz (Katedra Hydrotechniki), prof. Magdalena Gajewska i dr hab. Katarzyna Kołecka (Katedra Technologii Wody i Ścieków), prof. Ewa Wojciechowska (Katedra Inżynierii Sanitarnej), prof. Adam Szymkiewicz i dr hab. Beata Jaworska-Szulc (Katedra Geotechniki, Geologii i Budownictwa Morskiego), a także pracownicy SGGW: prof. Tomasz Okruszko i dr hab. Dorota Mirosław-Świątek oraz prof. Jarosław Napiórkowski z IG PAN. Koordynatorem projektu po stronie chińskiej jest prof. Suiliang Huang, a po stronie polskiej prof. Adam Szymkiewicz.

Na zdjęciu kampus Uniwersytetu Nankai.