Spotkanie Kolegium Dziekańskiego WILiŚ z Kierownikami Katedr | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-06-25

Spotkanie Kolegium Dziekańskiego WILiŚ z Kierownikami Katedr

Spotkanie
23 czerwca 2021 r. miało miejsce spotkanie Kolegium Dziekańskiego WILiŚ z Kierownikami Katedr.

W spotkaniu uczestniczyli JM Rektor Politechniki Gdańskiej prof. Krzysztof Wilde oraz prof. Krzysztof Leja - pełnomocnik rektora ds. uniwersytetu przedsiębiorczego. Przedstawiono sprawozdanie z działalności naukowej oraz dydaktycznej, a także podsumowano realizację strategii rozwoju wydziału na jej półmetku. W każdym z obszarów założonej strategii zostały przedstawione kluczowe zmiany, mimo niepewnych uwarunkowań prawnych w szkolnictwie wyższym i obostrzeń wynikających z pandemii. Zdefiniowane zostały wyzwania w obszarach:

• nauki – budowanie silnej pozycji na arenie międzynarodowej poprzez pozyskiwanie finansowania ze źródeł zewnętrznych (prestiżowe projekty) oraz publikowanie w najlepszych czasopismach
  • dydaktyki - rekonstrukcja programów nauczania, budowanie i wzmacnianie prestiżu pracownika dydaktycznego oraz wdrażanie 'active learning'
  • współpracy z otoczeniem gospodarczym – przez Radę Konsultacyjną WILiŚ oraz właściwe wykorzystanie potencjału Centrum Ekoinnowacji (CEI).

Było to pierwsze, od półtora roku, spotkanie w kontakcie, które odbyło się w sali Rady Wydziału WILiŚ.