Wyniki Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2021 | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-06-25

Wyniki Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2021

Perspektywy 2021
Znamy już wyniki Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2021. Kolejna edycja najbardziej prestiżowego rankingu akademickiego w Polsce uplasowała kierunki studiów oferowane przez WILiŚ w pierwszej piątce.

Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska zajął drugie miejsce w dyscyplinie inżynieria środowiska (za Politechniką Warszawską). Czwarte miejsce zajęliśmy w dyscyplinach geodezja i kartografia (za Politechniką Warszawską, Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu i Akademią Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie) oraz budownictwo (za Politechniką Wrocławską, Politechniką Warszawską i Politechniką Śląska). Natomiast w dyscyplinie transport WILiŚ uplasował się na piątym miejscu (za Politechniką Warszawską, Politechniką Krakowską im. Tadeusza Kościuszki, Akademią Morską w Szczecinie i Politechniką Śląską).

Podobnie jak w minionych latach ranking został przygotowany w oparciu o 13 wskaźników pogrupowanych w sześć kryteriów:

• prestiż
  • absolwenci na rynku pracy
  • potencjał akademicki
  • potencjał dydaktyczny
  • potencjał naukowy
  • umiędzynarodowienie.

Szczegóły dotyczące zestawienia dostępne są na stronie internetowej: https://2021.ranking.perspektywy.pl/ranking/ranking-studiow-inzynierskich