Dofinansowanie z Ministerstwa Edukacji i Nauki na modernizację budynku Żelbet | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-07-16

Dofinansowanie z Ministerstwa Edukacji i Nauki na modernizację budynku Żelbet

Żelbet
W dniu 9 lipca 2021 r. Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska otrzymał informację o przyznaniu dofinansowania z Ministerstwa Edukacji i Nauki na modernizację budynku Żelbet.

Celem strategicznym zmodernizowanego budynku Żelbetu Politechniki Gdańskiej będzie zapewnienie niezbędnej infrastruktury technicznej do projektowania i wdrażania innowacyjnych rozwiązań m.in. w następujących obszarach:

• nowe, trwałe materiały budowalne;
  • nowe rozwiązania konstrukcyjne podnoszące jakość i trwałość obiektów budowalnych;
  • systemy diagnostyki nieniszczącej obiektów infrastruktury transportowej;
  • rozwiązania usprawniające transport szynowy;
  • poprawa bezpieczeństwa projektowanych konstrukcji metalowych;
  • proekologiczne systemy zarządzania energią w obiektach budowalnych;
  • zagadnienia związane z biomechaniką;
  • optymalizacja procesu inwestycyjnego w budownictwie.

Bardzo cieszymy się, że nasz wniosek o dofinansowanie tej inwestycji znalazł uznanie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. – mówi dziekan WILiŚ dr hab. inż. Joanna Żukowska – Budynek Żelbetu to dla nas szczególne miejsce na mapie kampusu Politechniki Gdańskiej. Mieszczą się tu laboratoria, infrastruktura techniczna oraz pomieszczenia biurowe kluczowych zespołów badawczych naszego Wydziału. Tu powstają pomysły i są realizowane projekty badawcze, dzięki którym Wydział pnie się w rankingach naukowych oraz służy partnerom przemysłowym swoim wieloletnim doświadczeniem.

Wartość dofinansowania inwestycji wynosi 4 500 000,00 zł. Planowany termin oddania budynku do użytkowania to IV kwartał 2022 r.