Nawiązanie współpracy z Tongji University | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-07-29

Nawiązanie współpracy z Tongji University

Tongji University
Politechnika Gdańska podpisała porozumienie o współpracy z Tongji University (Chiny). W ramach porozumienia uczelnie zadeklarowały gotowość do współpracy m.in. w zakresie prowadzenia wspólnych projektów badawczo-rozwojowych. Inicjatorem podpisania porozumienia jest Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska.

Tongji University założono w 1907 roku. Obecnie pracuje tam 2785 naukowców, a studiuje 36062 studentów. Uniwersytet cieszy się bardzo dobrą reputacją w środowisku akademickim. W najnowszym rankingu Round University Rankings (RUR) Tongji University znalazł się na 185 pozycji. RUR to globalny ranking uniwersytetów, który mierzy wyniki wiodących uniwersytetów na świecie według 20 wskaźników w 4 kluczowych obszarach: nauczanie, badania, różnorodność międzynarodowa i stabilność finansowa.

Więcej informacji o uniwersytecie można znaleźć na stronie: https://en.tongji.edu.cn/index.htm