Studenci Koła Naukowego „Mikrobiologia w Inżynierii Środowiska” zorganizowali Letni Obóz Naukowy | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-08-02

KN MIŚ
Studenci Koła Naukowego „Mikrobiologia w Inżynierii Środowiska” wraz z Naukowym Kołem Chemików Studentów Politechniki Gdańskiej po raz kolejny zorganizowali Letni Obóz Naukowy we Władysławowie. Obie organizacje współpracują ze sobą od ponad sześciu lat i już po raz siódmy spotkali się w Błękitnej Szkole aby przeprowadzić analizy chemiczne i mikrobiologiczne wody w rzeczkach na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.

Tegoroczny obóz odbył się w dniach 5.07 – 23.07.2021 r. Podczas trzytygodniowego pobytu we Władysławowie studenci prowadzili własne badania terenowe i laboratoryjne. Pobrane zostały próbki wody z ponad 50 punktów w Nadmorskim Parku Krajobrazowym. Podczas badań terenowych dokonywano pomiarów przewodności, wartości pH oraz stężenia tlenu w rzeczkach, a pobrane próbki transportowano do Błękitnej Szkoły, gdzie następnie były poddane analizom chemicznym i mikrobiologicznym. Siedziba Nadmorskiego Parku Krajobrazowego za sprawą studentów zmieniła się w laboratorium, w którym oznaczano stężenie związków biogennych oraz ilość bakterii E. coli. Dzięki temu można było określić ilość zanieczyszczeń w rzeczkach oraz ocenić ich stan sanitarny.

Członkowie KN MIŚ doskonale wiedzą, że Letni Obóz Naukowy we Władysławowie to nie tylko ciężka praca, ale również czas na małe wakacje. Bardzo ważną częścią wyjazdów studenckich jest integracja, dlatego pobyt we Władysławowie studenci urozmaicili dodatkowymi atrakcjami, m. in. zorganizowali spływ kajakowy, wzięli udział w wycieczce do Doliny Chłapowskiej, zwiedzili oczyszczalnię ścieków w Jastrzębiej Górze, spędzali wieczory przy ognisku i korzystali z kąpieli w Bałtyku.

Letni Obóz Naukowy we Władysławowie organizowany przez KN MIŚ jest najlepszą okazją do zdobycia doświadczenia i praktycznego wykorzystania wiedzy zdobytej w czasie studiów. Takie wydarzenia pokazują, że warto zaangażować się w działalność akademicką i dołączyć do kół naukowych na naszym wydziale.