Inauguracja roku akademickiego 2021/2022 | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-09-30

Inauguracja roku akademickiego 2021/2022

inauguracja
Uroczyste posiedzenie Senatu Politechniki Gdańskiej z okazji inauguracji roku akademickiego 2021/2022 odbyło się 1 października o godz. 11.15.

Centralna uroczystość inaugurująca nowy rok akademicki, w związku z sytuacją epidemiczną, odbyła się, tak jak w roku ubiegłym, w sposób hybrydowy. Ograniczona została lista bezpośrednich uczestników uroczystego posiedzenia Senatu PG, natomiast wszyscy chętni mogli wziąć udział w inauguracji, dzięki transmisji online dostępnej na uczelnianym kanale Youtube.

Posiedzenie Senatu rozpoczęło się powitaniem i przemówieniem inauguracyjnym prof. Krzysztofa Wilde, rektora Politechniki Gdańskiej. Po nim nastąpiło wręczenie medali i odznaczeń, w tym nadanie tytułu „Osobowość Politechniki Gdańskiej” dla wyróżnionego naukowca.

W kolejnej części posiedzenia goście wysłuchali wystąpień inauguracyjnych dziekanów, a po nich odbyła się immatrykulacja studentów. Ślubowanie złożyli najlepsi nowo przyjęci przedstawiciele wszystkich ośmiu wydziałów. Tę część posiedzenia zakończyło przekazanie nagrody dla najlepszego studenta Politechniki Gdańskiej.

Na zakończenie uroczystości prof. Łukasz Sułkowski wygłosił wykład inauguracyjny pt. „Zarządzanie uniwersytetem cyfrowym – między utopią wolności a dystopią władzy”. Naukowiec jest kierownikiem Katedry Zarządzania Jednostkami Szkolnictwa Wyższego w Instytucie Spraw Publicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz prorektorem ds. badań naukowych i internacjonalizacji w Społecznej Akademii Nauk w Warszawie.

O oprawę muzyczną uroczystości zadbał Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej pod dyrekcją prof. Mariusza Mroza.

W tym roku, w związku z trwającą pandemią, nie odbyły się inauguracje wydziałowe, jednak zapraszamy do obejrzenia filmu stworzonego specjalnie na tę okoliczność:
Film z okazji Inauguracji Roku Akademickiego 2021/2022 na WILiŚ.