Interdyscyplinarne spotkanie dotyczącego wspólnego wniosku patentowego | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-09-23

Interdyscyplinarne spotkanie dotyczącego wspólnego wniosku patentowego

Spotkanie
15 września, w Bydgoszczy, miało miejsce spotkanie przedstawicieli Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska oraz Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Politechniki Gdańskiej z przedstawicielami Wydziału Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki oraz Centrum Transferu Technologii Politechniki Bydgoskiej.

Spotkanie odbyło się w związku ze zgłoszeniem wspólnego wniosku patentowego, dotyczącego urządzenia do przewidywania wczesnej wytrzymałości betonu, które może znacząco przyspieszyć produkcje konstrukcji betonowych. Urządzenie będzie korzystać z nowatorskich rozwiązań w dziedzinie elektroniki i sztucznej inteligencji. Autorzy wynalazku starają się o sfinansowanie prototypu urządzenia i testów terenowych. Przedsięwzięcie realizowane jest we współpracy dr. inż. Patryka Ziółkowskiego z Katedry Konstrukcji Betonowych WILiŚ PG oraz dr. inż. Adama Marchewki z Zakładu Techniki Cyfrowej WTIE PB. Na spotkaniu omówiono długoterminowy plan współpracy w realizacji wspólnego przedsięwzięcia badawczego, aplikowania o finansowanie prac badawczych oraz mapy drogowej rozwoju produktu.

Osoby reprezentujące Politechnikę Bydgoską:

• dr inż. Tomasz Marciniak, prof. uczelni, Dziekan Wydziału Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki,
  • dr inż. Adam Marchewka, współautor wynalazku,
  • dr inż. Mateusz Wirwicki, Dyrektor Centrum Transferu Wiedzy i Technologii,
  • mgr Dorota Flizikowska, główny specjalista ds. komercjalizacji i transferu technologii;

Osoby reprezentujące Politechnikę Gdańską:

• dr inż. Jakub Szulwic, Prodziekan ds. Badań i Rozwoju Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska,
  • dr inż. Patryk Ziółkowski, współautor wynalazku,
  • mgr Mateusz Puchalski, Broker Innowacji.

fotografia: źr. Politechnika Bydgoska