Mgr inż. Karol Kalinowski nowym Dyrektorem Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-09-16

Mgr inż. Karol Kalinowski nowym Dyrektorem Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska

Karol Kalinowski
Absolwent Politechniki Gdańskiej, wykładowca, pomysłodawca i inicjator utworzenia na WILiŚ studiów podyplomowych Zarządzanie projektami budowlanymi – mgr inż. Karol Kalinowski wygrał konkurs na stanowiska dyrektora DRMG. O wyborze zadecydowało bogate doświadczenie zawodowe w realizacji dużych projektów inwestycyjnych oraz rozległa wiedza inżynierska i nieprzeciętne umiejętności w kierowaniu przedsięwzięciami budowlanymi.

Był pracownikiem m.in. Biura Inwestycji Euro Gdańsk 2012 Sp. z o.o., Gdańskich Inwestycji Komunalnych Sp. z o.o. i Hevelianum. Swoją wiedzę inżynierską i doświadczenia menadżerskie wykorzystał z powodzeniem przy budowie miasteczka  na letnie Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012, hotelu w Londynie, stadionu piłkarskiego w Gdańsku na Euro 2012, Trasy Słowackiego, Europejskiego Centrum Solidarności, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz Muzeum Historii Polski w Warszawie.

Pan Karol Kalinowski angażuje się społecznie w działalność organizacji i stowarzyszeń skupiających środowisko inżynierów budownictwa. Wyrazem uznania dla profesjonalnego zarządzania projektami budowlanymi, wdrażania i stosowania najwyższych standardów zawodowych oraz dużego zaangażowania w działalność branży budowlanej w Polsce jest uhonorowanie m.in. medalem Prezydenta Miasta Gdańska, nagrodą Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa oraz nagrodą im. Profesora Aleksandra Dyżewskiego przyznawaną przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa.

W imieniu Władz Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska, Pracowników i Studentów oraz Słuchaczy studiów podyplomowych Zarządzanie projektami budowlanymi WILiŚ PG gratulujemy Panu Karolowi Kalinowskiego i życzymy wielu sukcesów zawodowych w realizacji budowlanych projektów inwestycyjnych na rzecz Miasta Gdańska.