Połączone kolegium dziekańskie WILiŚ PG i WG UWM | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-09-29

Połączone kolegium dziekańskie WILiŚ PG i WG UWM

kolegium
Fotografia: źr. UWM w Olsztynie.
W dniach 16 i 17 września 2021 r., na zaproszenie Władz Wydziału Geoinżynierii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, miały miejsce rozmowy robocze oraz połączone kolegium dziekańskie WILiŚ PG i WG UWM. Rozważano podjęcie wspólnych działań wspierających relacje i wysoką pozycję naszych Wydziałów w parametryzacji za lata 2013-2016 (kategorie A wg MNiSW w grupie SI1BA wspólnej oceny budownictwo i architektura), a także plany i perspektywy współpracy opartej na przyszłej umowie pomiędzy Wydziałami.

Rozmowy na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie miały na celu konsultacje w zakresie kończącej się ewaluacji działalności naukowej dyscyplin naukowych oraz współpracy w zakresie dydaktyki oraz potencjału badawczego i edukacyjnego, który mógłby zostać wzajemnie wzmocniony poprzez możliwość realizacji wymiennych modułów kształcenia oraz badań z WG UWM w Olsztynie.

Wydziały posiadają wspólne kierunki kształcenia (budownictwo, geodezja i kartografia, inżynieria środowiska), a także dyscypliny naukowe: inżynieria lądowa i transport oraz inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka. Elementami rozszerzającymi potencjał współpracy jest dyscyplina geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna na WG UWM oraz kierunki transport i energetyka na WILiŚ PG.

Miłym akcentem spotkania było ognisko integracyjne pracowników Wydziału Geoinżynierii UWM w Olsztynie, na które zostali zaproszeni przedstawiciele naszego Wydziału.

WG UWM w Olsztynie reprezentowali:

• prof. dr hab. inż. Paweł Wielgosz – Prorektor ds. umiędzynarodowienia uczelni,
  • dr hab. inż. Dariusz Popielarczyk, prof. UWM – Dziekan Wydziału Geoinżynierii,
  • dr inż. Jacek Zabielski – Prodziekan ds. rozwoju,
  • dr hab. inż. Urszula Filipkowska, prof. UWM – Prodziekan ds. kształcenia,
  • dr inż. Krzysztof Rząsa – Prodziekan ds. studenckich,
  • dr hab. inż. Jacek Rapiński, prof. UWM – Przewodniczący Rady Dyscypliny Naukowej Inżynieria Lądowa i Transport,
  • dr hab. inż. Małgorzata Renigier-Biłozor, prof. UWM – Przewodnicząca Rady Dyscypliny Naukowej Geografia Społeczno-Ekonomiczna i Gospodarka Przestrzenna.

WILiŚ PG reprezentowali:

• dr hab. inż. Joanna Żukowska , prof. PG – Dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska,
  • dr inż. Jakub Szulwic – Prodziekan ds. badań i rozwoju,
  • dr hab. inż. Aneta Łuczkiewicz , prof. PG – Prodziekan ds. współpracy i promocji,
  • dr inż. Rafał Ossowski , prof. PG – Prodziekan ds. kształcenia,
  • dr inż. Arkadiusz Ostojski , prof. PG – Prodziekan ds. organizacji studiów,
  • mgr inż. Jerzy Buszke – Dyrektor administracyjny.

Kolegium Dziekańskie WILiŚ PG bardzo dziękuje Władzom Wydziału Geoinżynierii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego za sympatyczne i życzliwe przyjęcie w Kortowie.