Welcome Meeting dla nowych studentów zagranicznych | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2021-09-21

Welcome Meeting dla nowych studentów zagranicznych

Spotkanie online
W czwartek, 30 września o godzinie 10:00 odbędzie się online Welcome Meeting dla wszystkich nowo przyjętych studentów zagranicznych. Spotkanie odbędzie się na platformie MS Teams. Link do wydarzenia studenci zagraniczni otrzymają na maila.

Dział Międzynarodowej Współpracy Akademickiej organizuje spotkanie informacyjne dla obcokrajowców rozpoczynających studia na Politechnice Gdańskiej. Wydarzenie jest nie tylko okazją do powitania nowych studentów zagranicznych w murach uczelni, ale również przekazania ważnych informacji związanych z rozpoczęciem roku akademickiego, organizacją studiów oraz życia w Gdańsku.

W trakcie spotkania studenci dowiedzą się m.in. jak zakończyć proces legalizacji pobytu Polsce, wyrobić legitymację studencką, jakie sprawy mogą załatwić w dziekanacie, czy jak skorzystać z zasobów Biblioteki Głównej i usług oferowanych przez Biuro Karier. Studenci otrzymają też pakiet informacji dot. kwestii covidowych w zakresie organizacji zajęć na uczelni, obowiązujących w Polsce obostrzeń czy możliwości zaszczepienia się.

W ramach trwającej od maja do lipca rekrutacji prowadzonej przez Dział Międzynarodowej Współpracy Akademickiej i poszczególne wydziały, na PG przyjęto nieco ponad 470 studentów z 42 krajów w Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej oraz Afryce. Połowę z nowo przyjętych studentów stanowią obcokrajowcy odbywający część studiów w ramach programu Erasmus+. Największą grupę nowych studentów stanowią Hiszpanie (116), Białorusini (103), Ukraińcy (51) i Francuzi (44). Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się w tym roku studia w Szkole Doktorskiej, do której zgłosiło się ponad 120 kandydatów z Europy, Azji, Afryki a nawet Ameryki Południowej.

40 wyświetleń