Zaproszenie do składania wniosków na projekty badawcze z Ukrainą | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-09-30

Zaproszenie do składania wniosków na projekty badawcze z Ukrainą

Logo nawa
Serdecznie zapraszamy do składania wniosków w ramach wspólnych projektów badawczych NAWA (Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej), pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Ukrainą. Data zakończenia naboru: 28 października 2021 r., godz. 15.00.

CEL:

Celem naboru jest wsparcie mobilności naukowców realizujących projekty badawcze, uzgodnione i  prowadzone wspólnie przez uprawnionych Wnioskodawców z Polski i  partnerów z Ukrainy, uprawnionych zgodnie z zasadami tam obowiązującymi. Środki na Projekty w  ramach naboru są przeznaczone na pokrycie kosztów podróży i pobytów naukowców, z wyłączeniem finansowania samych badań, które musi być zagwarantowane z innych źródeł. Wnioski dotyczące wspólnego projektu muszą być złożone jednocześnie przez partnerów z Ukrainy do Ministerstwa Edukacji i Nauki Ukrainy oraz przez polskich partnerów do NAWA.

ADRESACI:

Koordynatorem w  Projekcie może być osoba posiadająca minimum stopień doktora, zatrudniona przez Wnioskodawcę. Członkowie zespołu badawczego mogą być członkami obecnej grupy badawczej koordynatora Projektu, zatrudnionymi w  jego jednostce lub innych jednostkach tworzących system nauki i szkolnictwa wyższego. Członkami zespołu badawczego mogą być również studenci, o ile biorą aktywny udział w prowadzeniu badań objętych Projektem, a ich udział dopuszcza kraj partnerski. Pierwszeństwo finansowania będą miały nowe Projekty lub zespoły oraz zespoły, które nie były finansowane w ramach poprzednich naborów wniosków dla danego kraju. Możliwe jest pełnienie funkcji koordynatora tylko w jednym Projekcie w danym konkursie.

TEMATYKA:

Przedstawiony projekt badawczy może dotyczyć wszystkich dziedzin nauki, natomiast charakter priorytetowy będą miały następujące obszary projektów:

• komputerowe i nowe technologie produkcyjne (laserowe, precyzyjne, mechatroniczne, robotyczne, plazmowe, optoelektroniczne, czujnikowe itp.);
  • zarządzanie energią i efektywność energetyczna;
  • ekologia i zarządzanie środowiskiem;
  • nauki przyrodnicze, nowe technologie, zdrowie i zapobieganie najczęstszym chorobom, biotechnologia, bioinżynieria i genetyka;
  • nowe substancje i materiały;
  • nauki społeczne i humanistyczne;
  • technologie obronne.

TERMINY:

Nabór wniosków odbywa się do 28 października 2021 r., godz. 15.00.

Projekty składane w ramach naboru mogą być realizowane przez okres maksymalnie 24 miesięcy, począwszy od 01.01.2022 r. Data zakończenia realizacji Projektów nie może być późniejsza niż 31.12.2023 r. Koszty mogą być ponoszone w okresie określonym w umowie z  NAWA. Umowa z Beneficjentem zostanie zawarta w trybie art. 17 ust. 1 pkt 3 ustawy o utworzeniu Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.

Szczegółowe informacje oraz wzory znajdują się pod linkiem:

Zachęcamy do udziału!