Kondolencje | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-10-05

Kondolencje

Zawiadomienie
Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci zasłużonego pracownika naszego Wydziału, prof. dr. hab. inż. Wiesława Subotowicza.

Prof. Wiesław Subotowicz urodził się 2 stycznia 1935 roku w Wilnie. Ukończył studia na Wydziale Budownictwa Wodnego Politechniki Gdańskiej i tu uzyskał kolejne stopnie naukowe aż po tytuł profesora. Był znanym i cenionym specjalistą w zakresie geologii inżynierskiej i hydrogeologii. Swoje zainteresowania i pasje naukowe związał przede wszystkim z badaniem i ochroną brzegów klifowych. Był autorem licznych publikacji naukowych, organizatorem sympozjów naukowych. Był też cenionym i uwielbianym przez studentów nauczycielem akademickim.

W naszej pamięci pozostanie jako dobry kolega, zawsze pogodny, pełen optymizmu i entuzjazmu naukowiec.

Prof. Wiesław Subotowicz zmarł po długiej chorobie dnia 1 października 2021 r.

Pogrzeb odbędzie się w 8 października 2021 r. na cmentarzu Srebrzysko; rozpoczęcie o godz. 11:30 w nowej kaplicy, kondukt pogrzebowy wyruszy o godz. 12:00.

Msza św. pogrzebowa odprawiona zostanie o godz. 10:15 w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Gdańsku Oliwie przy ul. Abrahama 38.

Rodzinie i najbliższym śp. prof. Wiesława Subotowicza składamy najszczersze kondolencje.

Dziekan i społeczność akademicka Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej.