Prof. dr hab. inż. Magdalena Gajewska z WILiŚ w audycji TOK FM | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2021-10-07

Prof. dr hab. inż. Magdalena Gajewska z WILiŚ w audycji TOK FM

tok fm
"Przed biznesem, administracją, nami - obywatelami i obywatelkami - codziennie pojawiają się nowe wyzwania. Rozwiązań szukają naukowcy i inżynierowie, a propozycje jakie dla nas mają często są olśniewające. Ale jak każdy nowy pomysł, niosą za sobą również pewne niebezpieczeństwa. Jak sprawić, żeby najbliższa przyszłość była dla nas łatwiejsza? Jak projektować technologie w sposób roztropny i bezpieczny dla użytkowników? I jak radzić sobie w świecie katastrofy klimatycznej".    

Karolina Głowacka szuka odpowiedzi na te pytania w nowym programie TOK FM, pt. "Nauka praktyczna". W ramach tego cyklu pani redaktor rozmawia z naukowcami Politechniki Gdańskiej. Gościem piątego odcinka była prof. Magdalena Gajewska z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska, a rozmowa dotyczyła zmniejszania antropopresji.

Co zrobić z tymi skutkami zmian klimatycznych, których już uniknąć się nie da? Jak się na nie przygotować? Gdzie można najefektywniej przyrodę naprawić albo przynajmniej jej nie przeszkadzać? Między innymi na te pytania w rozmowie na antenie radia TOK FM odpowiedziała prof. Magdalena Gajewska, koordynator Centrum EkoTech. Zapraszamy do wysłuchania audycji na stronie TOK FM! 

https://audycje.tokfm.pl/podcast/112606,Chociaz-jeden-krok-wstecz-czyli-jak-zmniejszyc-antropopresje

Gośćmi audycji „Nauka Praktyczna” byli dotychczas: dr hab. inż. Piotr Szczuko, prof. uczelni (sztuczna inteligencja), dr hab. inż. Łukasz Kulas, prof. uczelni (inteligentne środowiska), prof. Andrzej Czyżewski i dr hab. inż. Mariusz Kaczmarek, prof. uczelni (cybermedycyna) oraz prof. Piotr Jasiński (magazynowanie energii).

101 wyświetleń