Trwa rekrutacja do programu podwójnego dyplomowania z University of Palermo | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-10-25

Trwa rekrutacja do programu podwójnego dyplomowania z University of Palermo

Palermo
Informujemy, że trwa rekrutacja do programu podwójnego dyplomowania z University of Palermo (Włochy) dla studentów studiów II stopnia na Civil Engineering.

Umowa z University of Palermo przewiduje wyjazd na cały semestr letni w roku akademickim 2021/2022 do Palermo dla 5 studentów. Podczas wyjazdu, studenci będą uczyć się tych samych przedmiotów, których uczyliby się w uczelni macierzystej, lub ich odpowiedników (zajęcia odbywać się będą w j. angielskim). Udział w programie umożliwia uzyskanie podwójnego dyplomu magisterskiego (tzw. „double degree”), uznawanego na międzynarodowych rynkach pracy i potwierdzającego szerokie przygotowanie absolwenta do podjęcia pracy w zawodzie - czyli uzyskanie zarówno dyplomu PG jak i University of Palermo.
Z uwagi na synchronizację programu studiów może się okazać konieczne przedłużenie okresu studiów o jeden semestr (być może uda się to wyeliminować). Nie wiemy jak będą wyglądały obostrzenia sanitarne w semestrze letnim - ale uczelnia partnerska zapewnia możliwość ew. studiów zdalnych.

Aby wziąć udział w programie wymagana jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego min. B2 (osoby bez certyfikatu obowiązuje rozmowa kwalifikacyjna z prodziekanem po angielsku). Możliwe jest uzyskanie stypendium wyjazdowego z programu Erasmus+.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w programie mogą kierować zapytania na adres: kamila.wasik@pg.edu.pl