mgr inż. Emilia Miszewska wybrana na Sekretarza Komitetu Ekonomiki Budownictwa PZITB | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-11-29

pani emilia
Miło nam poinformować, że mgr inż. Emilia Miszewska z Katedry Geodezji została wybrana na Sekretarza Komitetu Ekonomiki Budownictwa Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa.

Podczas zdalnego zebrania Członków Komitetu Ekonomiki Budownictwa PZITB, które odbyło się 25.11.2021 r., ukonstytuowały się nowe władze. Przewodniczący sekcji pan Prof. Andrzej Borowicz, zaproponował mgr inż. Emilię Miszewską na funkcję Sekretarza. W prezydium funkcję Zastępców Przewodniczącego objęli pani Marzena Lendo-Sawicka i pan Piotr Montewski.

Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, w skrócie PZITB, kontynuator Polskiego Związku Inżynierów Budowlanych utworzonego 4 maja 1934 r., jest twórczym samorządnym stowarzyszeniem naukowo-technicznym zrzeszającym inżynierów i techników oraz studentów. Celem Komitetu Ekonomiki Budownictwa jest działanie na rzecz poszerzenia wiedzy ekonomicznej wśród inżynierów i techników budownictwa. Jest to jeden z siedmiu komitetów funkcjonujących obecnie w ramach PZITB, którego funkcję Przewodniczącej PZITB pełni Pani Profesor dr hab. inż. Maria Kaszyńska z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.