Warsztaty laboratoryjne dla młodzieży | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-11-04

Warsztaty laboratoryjne dla młodzieży

Warsztaty
28 października 2021 roku odbyły się praktyczne warsztaty laboratoryjne pt.: "Zapoznanie młodzieży z podstawowymi elementami budowy oczyszczalni ścieków oraz zachodzącymi tam procesami". Warsztaty poprowadził dr inż. Przemysław Kowal z Katedry Inżynierii Sanitarnej WILiŚ. W warsztatach udział brała młodzież z klas VII i kl. VIII Szkoły Fregata w Gdańsku.

W ramach spotkania oprócz części edukacyjnej dotyczącej zasad działania oczyszczalni ścieków (część pokazowa w Laboratorium Katedry Inżynierii Sanitarnej ul. Sobieskiego 3), młodzież została zapoznana z ofertą edukacyjną Politechniki Gdańskiej ze szczególnym uwzględnieniem kierunków studiów realizowanych na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska.

Uczniowie byli bardzo zainteresowani tematyką dotyczącą procesu oczyszczania ścieków, pracami, które odbywają się w laboratorium, oraz sprzętami, które są wykorzystywane do badań.

Organizatorzy deklarują chęć powtórzenia warsztatów dla chętnych uczniów.