Wycieczka ze STRABAG na budowę nawierzchni lotniska w Siemirowicach | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-11-15

Wycieczka ze STRABAG na budowę nawierzchni lotniska w Siemirowicach

straba
9 listopada 2021 roku studenci studiów II st. kierunku budownictwo na profilach Budowa Dróg i Autostrad oraz Planowanie i Projektowanie Dróg (specjalność inżynieria transportowa) Politechniki Gdańskiej uczestniczyli w wycieczce organizowanej przez pracowników i ambasadorów firmy STRABAG na budowę nawierzchni lotniska na terenie 44. Kaszubsko - Darłowskiej Bazy Lotnictwa Morskiego w Siemirowicach.

W trakcie wycieczki grupa uczestników miała możliwość poszerzyć zdobytą wiedzę o praktyczne kwestie wykonywania warstw nawierzchni lotniskowej oraz poznać bliżej technologię odprężenia podbudowy betonowej.

Na każdym z etapów wycieczki wykwalifikowana kadra inżynierska STRABAG przekazywała szczegółowe informacje dotyczące technologii stosowanych na potrzeby realizacji inwestycji oraz dostarczała odpowiedzi na liczne, trafne pytania formułowane przez studentów.

Uwagę uczestników zwrócił fakt, iż większość kadry inżynierskiej na budowie stanowili absolwenci Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej.

Tego dnia pogoda zdecydowanie dopisała, dlatego wszyscy uczestnicy z zadowoleniem przyjęli informację o dodatkowym punkcie programu pod koniec wycieczki, jakim było zwiedzenie nietypowego i rozległego placu budowy.

Dziękujemy firmie STRABAG za umożliwienie uczestnictwa studentom Politechniki Gdańskiej w tak niezwykle pouczającym wyjeździe, podczas którego mogli poszerzyć zdobytą wiedzę o aspekty praktyczne. Mamy nadzieję, że przed nami jeszcze wiele wydarzeń o podobnym charakterze!

Powyższy artykuł powstał w oparciu o relację Weroniki Andrzejewicz, Ambasadora firmy STRABAG na Politechnice Gdańskiej.