Zajęcia terenowe na placu budowy Granaria – Wyspa Spichrzów | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-11-12

Zajęcia terenowe na placu budowy Granaria – Wyspa Spichrzów

Studenci na placu budowy

Dnia 5.11.2021 studenci specjalności Technologia i organizacja budownictwa 7 semestru studiów inżynierskich kierunku budownictwo, pod opieką dr inż. Beaty Grzyl prof. uczelni uczestniczyli w zajęciach terenowych na placu budowy inwestycji Granaria na Wyspie Spichrzów.

Granaria to przedsięwzięcie budowlane, które łączy w sobie nowoczesną architekturę z dziedzictwem i historią miasta. W ramach kompleksu powstaną apartamenty, lokale usługowe oraz handlowe, parking podziemny i nowoczesny hotel. Projekt zakłada zachowanie pozostałości historycznych spichlerzy poprzez ich wkomponowanie w obiekty o współczesnej architekturze.

Dziękujemy bardzo Panu mgr inż. Szymonowi Poźniakowi - Kierownikowi budowy i Kierownikowi Projektu oraz Korporacji Budowlanej DORACO Sp. z o.o. za możliwość obejrzenia tej wyjątkowej inwestycji i niezwykle trudnych pod względem technologicznym, organizacyjnym i logistycznym robót budowlanych.