KN KoDiK w odwiedzinach zajezdni Przedsiębiorstwa Komunikacji Trolejbusowej w Gdyni | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-12-23

Fot studenci
W dniu 21 grudnia 2021 grupa studentów zrzeszonych w Kole Naukowym Inżynierii Drogowej i Kolejowej KoDiK wzięła udział w wycieczce edukacyjnej do zajezdni trolejbusowej w Gdyni. Na miejscu studenci zostali powitani przez prof. Mikołaja Bartłomiejczyka, który jest również wykładowcą Katedry Inżynierii Elektrycznej Transportu Politechniki Gdańskiej.

Po krótkim wprowadzeniu i przedstawieniu zasad BHP członkowie KN udali się do hali utrzymaniowej, gdzie wykonuje się przeglądy codzienne, okresowe czy też naprawy w różnym stopniu zaawansowania. Oprócz zapoznania z budową taboru, rodzajami baterii wykorzystywanych w trolejbusach, a także informacjami dotyczącymi sieci trakcyjnej, studenci zostali zaznajomieni ze specyfiką taboru wykorzystywanego w Gdyni oraz ciekawostkami pod kątem różnic technicznych między różnymi seriami pojazdów. Po oględzinach taboru z poziomu kanału i pomostu diagnostycznego nad pojazdami, grupa odwiedzających przeszła na plac postojowy, gdzie stacjonowały trolejbusy wykorzystywane m.in. w nocy do odszraniania sieci trakcyjnej oraz historyczne wozy eksploatowane w ruchu turystycznym i okazjonalnym. Kolejnym istotnym miejscem odwiedzonym przez członków KN była zmodernizowana podstacja trakcyjna zasilająca rejon oddziaływania Gdyni Chyloni.

W imieniu KN KoDiK dziękujemy Przedsiębiorstwu Komunikacji Trolejbusowej w Gdyni za umożliwienie zwiedzania zajezdni, jednocześnie poszerzając wiedzę członków koła KoDiK o aspekty związane z elektomobilnością, elektorenergetyką czy budową taboru.