Latający Uniwersytet Drogowy na Politechnice Białostockiej | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-12-10

Latający Uniwersytet Drogowy na Politechnice Białostockiej

Strona PG
W dniach 2-3 grudnia 2021 r. w murach Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej odbyły się IV studenckie międzyuczelniane warsztaty drogowe, organizowane w ramach Latającego Uniwersytetu Drogowego.

Latający Uniwersytet Drogowy (LUD) został założony z inicjatywy pracowników Politechniki Białostockiej, Politechniki Lubelskiej i ORLEN Asfalt Sp. z o. o., jako nieformalna organizacja, mająca na celu wymianę oraz przekazywanie doświadczeń naukowych i praktycznych  w zakresie budownictwa drogowego. LUD zorientowany jest na działania edukacyjne, badawcze i integracyjne. Przeznaczeniem LUD jest organizacja: wykładów, warsztatów, seminariów oraz innych form przekazywania wiedzy, a także integracja środowiska studentów specjalności drogowych i drogowo-mostowych oraz propagowanie wśród nich wyników niezależnych badań, najlepszych praktyk w drogownictwie, czy rozwiązywania praktycznych problemów drogownictwa.

W ramach tegorocznej IV edycji odbyło się 7 warsztatów, które zostały przygotowane przez pracowników Politechniki Białostockiej, Politechniki Gdańskiej, Politechniki Lubelskiej, Politechniki Krakowskiej, Politechniki Rzeszowskiej oraz Orlen Asfalt Sp. z o.o. W zajęciach wzięło udział łącznie 35 studentów pochodzących z całej Polski, w tym 6 z naszego Wydziału.

Pracownicy Katedry Inżynierii Drogowej i Transportowej (dr hab. inż. Marek Pszczoła, prof. PG, dr inż. Łukasz Mejłun i dr inż. Bohdan Dołżycki) poprowadzili w ramach warsztatów LUD zajęcia teoretyczno-praktyczne pt. „Spękania niskotemperaturowe nawierzchni asfaltowych”.

Zapraszamy do obejrzenia relacji: https://www.facebook.com/watch/?v=619807422459976&ref=sharing

Kolejna V edycja warsztatów Latającego Uniwersytetu Drogowego planowana jest w przyszłym roku na WILiŚ PG.