Konkurs na stanowisko doktorant-stypendysta w ramach projektu NCN | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-03-21

Konkurs na stanowisko doktorant-stypendysta w ramach projektu NCN

ncn
Katedra Wytrzymałości Materiałów poszukuje doktoranta do projektu badawczego OPUS-19 Narodowego Centrum Nauki (NCN): „Modelowanie uszkodzeń odcinka szyjnego kręgosłupa ludzkiego w trakcie zderzenia pojazdu z barierą drogową”.

Wymagania:

• Ukończone studia na kierunku budownictwo, mechanika lub pokrewnym.
  • Dobra znajomość wytrzymałości materiałów.
  • Dobra znajomość wytrzymałości metod doświadczalnych w mechanice w zakresie statyki i dynamiki oraz przetwarzania sygnałów pomiarowych.
  • Dobra znajomość metod obliczeniowych, w szczególności w zakresie MES oraz symulacji zderzeń pojazdów.
  • Znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie w stopniu umożliwiającym samodzielne studiowanie specjalistycznych prac naukowych, współudział w przygotowaniu publikacji oraz ustną prezentację wyników na konferencjach międzynarodowych.
  • Zgodnie z regulaminem NCN, stypendium może być przyznane osobie, która spełnia którekolwiek z poniższych kryteriów: a) jest studentem studiów: pierwszego stopnia, drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich, realizowanych w uczelniach na terytorium Polski; b) jest uczestnikiem studiów doktoranckich; c) jest doktorantem w szkole doktorskiej.

Opis zadań:

Realizacja zadań badawczych przewidzianych w projekcie NCN OPUS 19 „Modelowanie uszkodzeń odcinka szyjnego kręgosłupa ludzkiego w trakcie zderzenia pojazdu z barierą drogową” (kierownik projektu: prof. dr hab. inż. Krzysztof Wilde), a w szczególności:

• Modelowanie biomechaniczne kręgosłupa.
  • Badania numeryczne zderzeń pojazdów z barierami drogowymi,
  • Przeprowadzanie badań doświadczalnych kręgosłupów.
  • Analiza i interpretacja otrzymanych wyników.
  • Udział w przygotowywaniu publikacji naukowych prezentujących wyniki projektu.
  • Prezentacja wyników badań na konferencjach i seminariach.

Typ konkursu NCN: OPUS – ST

Termin składania ofert: 08.04.2022, 23:59

Forma składania ofert: email

Warunki zatrudnienia:

• Stypendium w wysokości 4500 PLN/miesiąc, przyznawane na 24 miesiące.
  • Planowana data rozpoczęcia pracy w projekcie: 01.10.2022.
  • Miejsce pracy: Politechnika Gdańska, Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska, Katedra Wytrzymałości Materiałów.

Wymagane dokumenty:

• CV,
  • list motywacyjny wraz z opisem zainteresowań naukowych,
  • wykaz osiągnięć zgodny z pkt. 12. „Regulaminu przyznawania stypendiów naukowych dla młodych naukowców” (Załącznik do uchwały Rady NCN nr 25/2019 z dnia 14 marca 2019 r.),
  • zaświadczenie z uczelni potwierdzające status studenta lub doktoranta
  • pisemna deklaracja podjęcia studiów w Szkole Doktorskiej PG od roku akademickiego 2022/2023 (dla osób nie posiadających statusu doktoranta),
  • kopia dyplomu ukończenia studiów wraz z suplementem,
  • oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych, zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 r. o Ochronie Danych Osobowych: tekst jednolity (Dz. U. 2016 r. poz. 922 z późn. zm.).

Zgłoszenia w formacie pdf oraz ewentualne pytania dotyczące warunków stypendium należy przesłać na adres: magdalena.rucka@pg.edu.pl

W tytule e-maila proszę wpisać „OPUS 19: stypendysta-doktorant”.

Wybrani kandydaci mogą zostać zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Konkurs może zostać zamknięty bez wyłonienia stypendysty.

Planowane rozstrzygnięcie konkursu 15.04.2022

Regulamin wyboru stypendysty oraz przyznawania stypendiów naukowych określa Załącznik do uchwały Rady NCN nr 25/2019 z dnia 14 marca 2019 r. (https://ncn.gov.pl/sites/default/files/pliki/uchwaly-rady/2019/uchwala25_2019-zal1.pdf).