Stypendysta programu NAWA na WILiŚ | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-03-31

Stypendysta programu NAWA na WILiŚ

stażysta z Iranu
Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej ma przyjemność gościć dra Hameda Niroumanda z Uniwersytetu w Teheranie (Iran) – stypendystę programu NAWA im. Stanisława Ulama.
Tematyka Stażu

Staż odbywany w Katedrze Geotechniki i Inżynierii Wodnej dotyczy wzmacniania gruntów słabych dodatkiem nano-materiałów („Soft soil improvement with nano-materials”). Opiekunem naukowym 24-miesięcznego stażu naukowo-badawczego jest dr hab. inż. Lech Bałachowski, prof. uczelni. W ramach projektu przewidziane jest prowadzenie badań laboratoryjnych i polowych gruntów spoistych wzmacnianych różnymi nano-materiałami. Staż ten stanowi rozwinięcie dotychczasowych projektów badawczych, kierowanych przez opiekuna stażu, dotyczących wzmacniania podłoża gruntowego takich jak: grant NCBR PBS3/B2/18/2015 „Projektowanie bezpośrednie kolumn CMC na podstawie badań polowych” i grant Tapiles w ramach projektu Geolab w programie Horyzont 2020.

O programie NAWA

Celem programu NAWA im. Stanisława Ulama jest zwiększenie stopnia umiędzynarodowienia polskich uczelni i instytucji naukowych. Program pozwala na przyjazdy do Polski zarówno uznanych, jak i obiecujących naukowców, posiadających co najmniej stopień naukowy doktora, którzy wzmocnią potencjał naukowy polskich jednostek i włączą się w prowadzone w nich aktywności naukowe, przede wszystkim projekty badawcze i dydaktykę.

Więcej o programie NAWA: https://nawa.gov.pl/naukowcy/program-im-ulama