Światowy Dzień Inżyniera dla Zrównoważonego Rozwoju | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-03-04

Światowy Dzień Inżyniera dla Zrównoważonego Rozwoju

dzien inżyniera
Światowa Federacja Organizacji Inżynierskich (WFEO – World Federation of Engineering Organizations) dwa lata temu wyszła z inicjatywą ustanowienia Międzynarodowego Dnia Inżynierii Zrównoważonego Rozwoju – święta, które ma podkreślać rolę twórców techniki i znaczenia ich pracy dla społeczeństwa.

Inżynieria zawsze miała swój udział w kształtowaniu świata, a dziś, bardziej niż kiedykolwiek, potrzebujemy rozwoju technologii, które w myśl definicji dr Gro Harlem Bundtland z 1987 r., będą prowadziły do „zrównoważonego rozwoju, spełniającego potrzeby teraźniejszości bez narażania zdolności przyszłych pokoleń do zaspokojenia własnych potrzeb.”

Jesteśmy dumni, że inżynierowie z naszego Wydziału wdrażają innowacyjne technologie w sektorze budownictwa, dróg i transportu, pomiarów geodezyjnych oraz tworzą rozwiązania wpisujące się koncepcję gospodarki cyrkulacyjnej, optymalizując wykorzystanie zasobów naturalnych i recykling odpadów.

Z tej okazji życzymy wszystkim naszym obecnym i przyszłym inżynierom spełnienia w życiu zawodowym!

Zachęcamy do lektury artykułu dotyczącego działań Politechniki Gdańskiej w kwestii realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju: