Nekrolog | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-04-22

Nekrolog

klepsydra p. profesor
Could not load image from CDN: Client error: `GET https://files.pg.edu.pl/api/v1/file?path=wilis%2FBiuro%20Promocji%2Fp.%20profesor.jpg&alt=&attr=%7B%22class%22%3A%22img-fluid%20d-block%20mr-file-link%22%7D&target=` resulted in a `404 Not Found` response: File not found

Profesor Politechniki Gdańskiej

dr hab. Irena Kulik-Kuziemska

19.11.1929 - 17.04.2022

17 kwietnia 2022 roku zmarła w wieku 93 lat Profesor Politechniki Gdańskiej,
dr hab. Irena Kulik-Kuziemska prof. PG - wieloletni nauczyciel akademicki Politechniki Gdańskiej, kierownik Katedry Technologii Wody i Ścieków w latach 1990 - 1997. Była znanym i cenionym w Polsce oraz zagranicą naukowcem i ekspertem w dziedzinie Inżynierii Środowiska.

Profesor Irena Kulik-Kuziemska była wychowawcą wielu pokoleń specjalistów Inżynierii Środowiska i autorem licznych publikacji naukowych. Była specjalistką w zakresie hydrobiologii wód oraz biologicznych metod ochrony środowiska.

W latach 1955-1990 pracowała w Instytucie Budownictwa Wodnego Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku. Od 1990 r. związała się zawodowo z Politechniką Gdańską. Była członkiem Rady Naukowej Instytutu Budownictwa Wodnego PAN, oraz członkiem sekcji Ochrony Jakości Wód Komitetu Gospodarki Wodnej PAN. Odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi.

Zapamiętamy Panią Profesor jako pogodną, niezwykle serdeczną i emanującą życzliwością Osobą, cechującą się wysoką kulturą osobistą i profesjonalizmem.

Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy współczucia

Dziekan oraz Społeczność Akademicka
Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska
Politechniki Gdańskiej

Ostatnie pożegnanie Profesor Ireny Kulik-Kuziemskiej odbędzie się we wtorek, 26 kwietnia 2022 r.

Msza Święta: w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego,
przy ul. Kaszubskiej 31, w PIERWOSZYNIE o godz.11.00