Warsztaty GLUT z KN KoDiK oraz KN Hulaj Urban Squad - relacja | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-04-14

Warsztaty GLUT z KN KoDiK oraz KN Hulaj Urban Squad - relacja

kodik
W dniach 31.03-01.04.2022 r. Koło Naukowe Inżynierii Drogowej i Kolejowej z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska we współpracy z Kołem Naukowym Hulaj Urban Squad działającym na Wydziale Architektury zorganizowało kolejną edycję Gdańskiego Laboratorium Urbanistyczno-Transportowego (GLUT).

"Wydarzenie to ma swoją kilkuletnią tradycję, w ostatnich semestrach organizowane było pod nazwą SWOT czyli Studenckie Warsztaty Ogólno-Transportowe. Dzięki odnowieniu współpracy z wydziałem młodych architektów i urbanistów, organizatorzy powrócili do pierwotnej wersji wydarzenia.

Warsztaty GLUT polegały na opracowaniu koncepcji urbanistyczno-transportowej obszaru, dla którego inwestorzy przygotowują projekt budowy kompleksu biurowo-mieszkaniowo-usługowego ONYX, zlokalizowanego w tzw. Centralnym Paśmie Usługowym w Gdańsku przy przystanku Zaspa SKM. Uczestnicy mieli 2 dni, aby w mieszanych grupach międzywydziałowych opracować swoje wspólne projekty. W warsztatach, które odbyły się pod opieką dra inż. Krystiana Birra wzięło udział ponad 30 studentów. Wspierali ich nauczyciele akademiccy, przedstawiciele inwestora i jednostek miejskich. Dla studentów była to doskonała okazja do przetestowania swojej wiedzy w praktyce, a także do skonfrontowania jak ich koledzy i koleżanki z innego wydziału patrzą na te same zagadnienia.

Wydarzenie zostało objęte patronatem Dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska, dr hab. inż. Joanny Żukowskiej, prof. uczelni oraz Dziekan Wydziału Architektury, prof. dr hab. inż. arch. Lucyny Nyki, zaś partnerem było Biuro Architekta Miasta Gdańsk. Studenci mieli okazję zaprezentować oraz skonsultować swoje koncepcje z pracownikami naukowymi z obu wydziałów, a także z gośćmi będącymi przedstawicielami Biura Rozwoju Miasta Gdańska, Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku oraz projektantami firmy NERET i BJK Architekci."