Wycieczka techniczna do FLEX | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-05-25

Wycieczka techniczna do FLEX

studenci na tle logo firmy flex

W dniu 18.05.2022 studenci studiów inżynierskich kierunku Transport, o profilu Logistyka i Zarządzanie Transportem w ramach przedmiotu Centra Logistyczne i Magazynowe gościli w przedsiębiorstwie FLEX w Tczewie. Głównym celem wizyty było poznanie elementów oraz zasad funkcjonowania nowoczesnego centrum logistyczno – magazynowego. Studenci mieli możliwość zwiedzenia przestrzeni magazynowej wysokiego składowania, a także poznania innowacyjnych systemów wspomagających zarządzanie magazynem oraz logistykę komponentów i produktów. Firma FLEX realizuje zamówienia dla znanych na całym świecie marek m.in. z branży telekomunikacyjnej, czy elektroniki użytkowej i oferuje bardzo szeroki zakres usług od zaprojektowania produktu, poprzez produkcję, aż po kompleksowe usługi dystrybucyjne i logistyczne. Studenci mieli możliwość zobaczenia w jaki sposób realizowane są wszystkie te usługi, zwiedzając poszczególne hale. Dodatkową atrakcją była możliwość spotkania ze specjalistami odpowiedzialnymi za koordynację realizacji tych usług (połączona z możliwością zadawania pytań), w tym spotkanie z Panem Marcinem Szatkowskim (Materials Director), który opowiedział studentom m.in. o roli centrów logistycznych w łańcuchach dostaw.

Serdecznie dziękujemy firmie FLEX za zaproszenie i niezwykle miłe przyjęcie naszej grupy!