Ogólnopolski Zjazd Dziekanów 2022 na WILiŚ – strzał w dziesiątkę! | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-06-07

Ogólnopolski Zjazd Dziekanów 2022 na WILiŚ – strzał w dziesiątkę!

w kapeluszach
Zjazd Dziekanów wydziałów kształcących na kierunku Budownictwo to w branży najbardziej prestiżowy event o ogólnopolskim zasięgu. W tym roku odbył się po raz dziesiąty, a zaszczytna rola hosta przypadła Wydziałowi Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej.

W dniach 1-3 czerwca 2022 r. rektorzy, dziekani i profesjonaliści z branży budowlanej mieli okazję spotkać się, by wspólnie obradować na temat aktualnych problemów związanych z edukacją, ekologią oraz ekonomią. Budowa farm wiatrowych, ślad węglowy, perspektywy edukacyjne jako misje szkół wyższych to tylko niektóre z podjętych zagadnień, które budziły zainteresowanie słuchaczy i pobudzały uczestników do dyskusji podczas sesji inauguracyjnej i dwóch sesji roboczych. Organizatorzy przewidzieli dla uczestników również animacje i niespodzianki. Goście zobaczyli budowę powstającego Centrum Ekoinnowacji PG, wzięli udział w przygotowanej przez Centrum Nowoczesnej Edukacji grze zespołowej na terenie kampusu PG i zwiedzili Lochy Muzeum II Wojny Światowej. W części nieoficjalnej znalazł się również czas na dwie uroczyste kolacje: w Hotelu Eureka w Sopocie i w  Hotelu Brovarni Gdańsk.

Organizatorzy, prelegenci, uczestnicy i nawet pogoda – wszyscy dopisali.

Wydarzenie, którego gospodarzem była Pani Dziekan WILiŚ, dr hab. inż. Joanna Żukowska, prof. PG, objął patronatem honorowym JM Rektor, prof. dr hab. inż. Krzysztof Wilde, czł. koresp. PAN. 

Patronat medialny: czasopismo „Builder”.

Sponsor główny: Grupa NDI

Sponsor Bursztynowy: Budimex S.A.

Sponsorzy Srebrni: F.B.I. TASBUD, PERI Polska Sp. z o.o.

Sponsor Brązowy: Keller Polska Sp. z o.o.

Przyszłorocznym gospodarzem Ogólnopolskiego Zjazdu Dziekanów będzie Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Trzymamy kciuki za organizatorów, bo poprzeczka została postawiona wysoko.

273 wyświetleń