Dni Solidarności Klimatycznej 2022 | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-09-22

Dni Solidarności Klimatycznej 2022

dni solidarności klimatycznej
W ubiegłym tygodniu zakończyły się Dni Solidarności Klimatycznej 2022 w Centrum Nauki Experyment w Gdyni, w których organizację włączyło się już po raz drugi Stowarzyszenie Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot oraz trójmiejskie samorządy.

Hasło przewodnie tegorocznych obchodów brzmiało „MNIEJ”. Miało na celu zwrócenie uwagi na skutki nadmiernej antropopresji, ale też pokazanie, że zmiana codziennych nawyków i drobne gesty  (m.in. oszczędzanie wody i energii, redukcja generowanych odpadów czy ograniczenie konsumpcjonizmu) mają wymierne korzyści środowiskowe.

Podczas Dni Solidarności Klimatycznej, które trwały od 12 do 18 września, zaplanowano liczne aktywności, w tym również działania z zakresu eko-edukacji i popularyzacji nauki. W działania te włączyli się również pracownicy PG WILiŚ: dr inż. Karolina Fitobór oraz Ewa Kamińska (Katedra Technologii w Inżynierii Środowiska) w ramach swoich cyklicznych Warsztatów Twórczego Recyklingu „Myśl eko-pozytywnie, twórz kreatywnie!”. Uczestnicy warsztatów mogli dowiedzieć się więcej na temat zrównoważonego korzystania z zasobów środowiska, gospodarki cyrkularnej oraz upcyklingu, a zdobytą wiedzę praktycznie wykorzystali projektując wielorazowe torby na zakupy oraz tworząc przedmioty użytkowe wykonane z surowców odpadowych. 

36 wyświetleń