Współpraca pomiędzy WILiŚ a Tishk University | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-09-09

Współpraca pomiędzy WILiŚ a Tishk University

Podpisanie umowy o współpracy
Podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Wydziałem Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej a Tishk University w Erbilu (Irak).

W czwartek 18 sierpnia 2022 r. pomiędzy Wydziałem Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej a Tishk International University w Erbilu (Irak) zostało podpisane Memorandum of Understanding w obszarze edukacji i prac badawczych.

W spotkaniu on-line WILiŚ PG reprezentowali dr hab. inż. Aneta Łuczkiewicz, Prodziekan ds. Współpracy i Promocji, a także inicjator spotkania, pan mgr inż. Andam Mohsin Mustafa, doktorant i asystent naukowy. Ze strony irackiej w spotkaniu uczestniczyli prof. dr Abdula Samada Salahuddina Ahmada, prezes Tishk International University oraz dr Barham Haidar Ali, kierownik Wydziału Inżynierii Lądowej.

Tishk International University jest prywatnym uniwersytetem założonym w 2008 roku w Erbilu. W jego skład wchodzi 8 wydziałów: Wydział Stomatologiczny, Wydział Farmaceutyczny, Wydział Nauk Inżynieryjno-Technicznych, Wydział Nauk Stosowanych, Wydział Pielęgniarstwa, Wydział Nauk Administracyjnych i Ekonomiki, Wydział Prawa.

Współpraca z kurdyjskim uniwersytetem będzie dotyczyć wymiany studenckiej, wymiany kadry naukowej i administracyjnej, a także wspólnych badań, projektów i publikacji naukowych. Uczestnicy spotkania potwierdzili znaczenie wspólnych aktywności tak w zakresie edukacji jak i wspólnych inicjatyw naukowo-badawczych.

Więcej informacji na: