Współpraca WILiŚ i KN KoDiK z Poznańskim Instytutem Technologicznym | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-09-29

Współpraca WILiŚ i KN KoDiK z Poznańskim Instytutem Technologicznym

współpraca
W dniu 27.09.2022 r. odbyło się spotkanie Władz Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska, Pracowników Zespołu Transportu Szynowego Katedry Inżynierii Transportowej oraz Przedstawicieli Koła Naukowego Inżynierii Drogowej i Kolejowej KoDiK z Przedstawicielami Poznańskiego Instytutu Technologicznego działającego w ramach struktur Sieci Badawczej Łukasiewicz. Celem wydarzenia było rozpoznanie wspólnych celów badawczych oraz określenie możliwości współpracy. Tekst: inż. Przemysław Barszcz/ KN KoDiK.

Podczas rozmów określono możliwości współpracy w zakresie nauki i badań, dydaktyki oraz rozwoju Koła Naukowego KoDiK. Udało się osiągnąć wstępne porozumienie dotyczące wspólnych grantów naukowych. Wyrażono również chęć wsparcia badawczego w realizacji prac dyplomowych, doktoratów oraz staży i praktyk. W nawiązaniu do rozwiązań pojazdowych zaprezentowanych podczas Targów InnoTrans, które odbyły się w dn. 19 - 23.09.2022 w Berlinie, poruszono wątek pojazdów wodorowych oraz możliwości rozszerzenia współpracy o inne Wydziały, w tym Wydział Chemiczny. Wsród gości Politechniki Gdańskiej znaleźli się: Dyrektor Centrum Pojazdów Szynowych, dr inż. Piotr Michalak wraz z kierownikami i pracownikami Instytutu: dr inż. Danielem Andrzejewskim, mgr inż. Bartoszem Grzelką i Wojciechem Jakuszko. Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska reprezentowali Państwo Prodziekani: dr hab. inż. Aneta Łuczkiewicz, prof. PG oraz. dr inż. Rafał Ossowski, prof. PG; członkami delegacji Zespołu Transportu Szynowego byli dr inż. Roksana Licow oraz dr hab. inż. Piotr Chrostowski, prof. uczelni. Koło Naukowe KoDiK reprezentowali inż. Przemysław Barszcz oraz Julia Szulta.